Corry) ...nee, voor de zoveelste keer. Klootzak. Ja, ik kende Schuimpi... Schuimpi, zo noemden we hem vroeger. Niks geen Elegance of panty's. Pleuris'op! Ik voetbalde met die gozer... Kerstbomen- jacht en achter de meisjes aan. We reden samen brommer en verkenden het nachtleven in Rotterdam. Witte de Withstraat, Van Oldenbarneveldt. Ik ben taxichauffeur, begrijpie! Rijd taxi voor mijn brood. Je hebt het niet voor het kiezen wat je ver voert. Waarom zou ik zo'n gemankeerde Travo vermoorden? ...niet alleen vermoorden, Koos. Je hebt jouw Schuimpi z'n aars opengereten met een kapot geslagen beugel Grols, z'n penis geampu teerd en zijn pruik achterin zijn keel gepropt. Zijn ballen hebben we nog niet gevonden. Smaakten ze? Koos, het is nu tegen de morgen. Ik ga zo dadelijk naar huis. Neem een douche en een stevig ontbijt. Jij zit hier dan nog... met je lege pakkie Marlboro te spelen... bespied vanachter die spiegel. Kijk er maar eens in en vraag je af wat je ziet. Ik weet het. Nu jij nog. Wij hebben de tijd jongen. Maak het jezelf niet onnodig moeilijk. Ik stel voor om opnieuw te beginnen. Kijk eens aan, koffie en wat te roken. Ik weet niet wat mijn collega bezielt, maar hij verwent je wel. Ik blijf nog even bij je. Nieuwsgierig als ik ben naar jouw ranzige details. Het sporenonderzoek is in volle gang. Wanneer ik zeker weet dat jij de dader bent - en dat weten we alle bei - dan zeg ik niks. Ik wil het uit jouw mond horen. Netjes opgete kend uit je breintje. Dus: rond drieën in de middag pik je je vriendje Elegance op achter het Centraal Station. Wat dacht je: ...die nicht is voor mij! ...ja, eikel. Dat dacht ik. Met die Travo ga ik vannacht eens lek ker tekeer. Schijt aan m'n huwelijk, de kinderen... m'n joppie. Doe toch niet zo achterlijk, Kut-kit, dat je d'r staat. Volgens mij geniet je hier meer van dan goed voor je is. Word je geil van

Ballustrada | 2005 | | pagina 37