Koossie, Koosie toch! dat gaat gewoon tegen vijven naar binnen in een nette kroegin gezelschap van een travestiet. Schaamde je je niet? Moet ik me schamen voor een klant? En nee. Ik heb gister avond niets gesnoven. Ook niets gedronken. Ik was met de auto, klootzak. De bloedtest wees dat uit: geen drugs... geen alcohol. Heb een gezin. Twee meissies. Daar ga je me niet voor naaien. Voor moord Koos. Daar ga je mee voor de bijl. Je rijbewijs heb je voorlopig niet meer nodig. Schuimpi slaat zijn benen over elkaar en kijkt me lief aan. Ik wil je danken Koos, zegtie dan. Ja, voor hetzelfde geld had je me uit de auto geflikkerd. Respect, yo! Ken je dat programma Koos? Ali G in de USA!!!, VPRO ...te gek programma. Wat wil je drinken ...eten? Koos zeg het maar. Waar zijn de shemales? Weet jij de clubs te zitten? Prachtig dat mijn ouwe vriendje me rijdt. Doe mee!, vraagtie nog. Zet de auto aan de kant, dan laten we ons rijden door een collega. Heb jij ook een leuke avond. Je moet niet op me letten Koos. Zoals je vroeger deed bijvoorbeeld. Hoe vaak heb je me niet uit de nesten gehaald? Weet je nog ...dat ik niet meer uit de kelder kon bij Drogisterij Baardmans en jij toen dat raampje intrapte. Alle Jezus, wat had ik het slecht. Hij vertelt er niet bij dat ik wel word opgepakt door de wijk agent. Mijn vader mij ophaalt bij het buurtbureautje en de stof- zuigerpijp op mijn rug krom slaat. Schuimpi komt natuurlijk niet meer bij ons over de vloer. Heeft ook nooit wat aan mijn moeder verteld, dat ik hem wilde helpen en niet wilde in breken. Bang natuurlijk dat mijn moeder het aan zijn moeder vertelt. Schuimpi gaat altijd vrijuit. Heeftie wel meer van dat soort dingen gedaan? Iieeftie jou wel eens verraden, je meissie geneukt... reed zijn brommer harder? En wan neer hij later deftige vriendjes had, negeerde hij jou dan. Alsof hij je niet zag staan. Koos! Schaamde Schuimpi zich later voor jou, hè! Hoelang heeft het geduurd totdat je Schuimpi niet meer haat ...dat je hem uit je jeugdherinneringen kwijt bent, tot gisteravond? Koos? Dacht je voor altijd verlost te zijn van die kwelling Schuimpi, die

Ballustrada | 2005 | | pagina 43