Hoe is het met je ouders, leven ze nog ...en je hebt toch een broer die in Melbourne woont ...ben je getrouwd, verliefd of eenzaam. Nee, ik vraag hem niet eens hoe het met hem is. Met Schuimpi gaat het altijd goed. Nou! Wat is zijn antwoord dan, Koos? Schuimpi's antwoord is een enge lach. Zo'n lach die niet van hem komt, maar van buiten ...van drugs. Hij maakt mij bang. Dan staattie op en zegt dat we gaan. Nou, wat doe je? snauw- tie... laat je de auto staan? Bel je vrouwtje en zeg dat je een oude vriend bent tegengekomen. Je moet nooit liegen over dingen die je graag doet. Dan geeftie me nog eens twee honderdvijftig euro. Dat is voor jou. Wanneer ik vanavond ergens in elkaar stuik dan moet je me naar hotel Victoria rijden op de Pleinweg. Daar heb ik een kamertje voor vannacht. Schuimpi redt zich wel. Koos ook? Kom, we gaan. Naar de clubs. Ik wil vrijheid, ongeremde seks. Breng me ergens heen dat goed voor me is Koos. Mag in Rotterdam of waar dan ook. Om hoe laat zit je dienst erop? Drie uur vannacht, antwoord ik. Twaalf uur op, twaalf uur af. Dan kunnen we nog even voort, stottert hij. In de auto begint hij weer te snuiven. De auto ruikt naar Schuimpi. Ik breng hem naar drie verschillende privé-adressen. Bij de eerste is hij al na tien minuten terug in de auto. Hij be gint me uit te maken voor randdebiel. Dat ik zelfs geen taxi chauffeur ben. Dat een taxichauffeur meer moet kunnen dan autorijden. Daar komt de ouwe Schuimpi weer om de hoek kijken, Koos! De Schuimpi waar jij niet meer aan wil denken. Ik wijt het aan die rommel die hij gebruikt. Daar wordt ieder een gek van. Bij het laatste adres blijft hij meer dan een uur boven. Tegen twaalven komt hij naar beneden, samen met een Filippijnse shemale. Zij heeft Manilla rond haar enkels laten tatoeëren. Schuimpi is in zijn nopjes. We hebben visite Koos.

Ballustrada | 2005 | | pagina 45