Bijgaand in deze envelop enkele schetsen die Frost van mij maakte tijdens de overtocht naar Port aux Basques. Ze zijn heel treffend en je doet er goed aan ze zorgvuldig te bewaren. Vergeet niet dat Frost in Parijs al over enige reputatie beschikte. Ik ken zijn vader A.B. Frost sr, de illustrator, vrij goed. New Foundland zal ongetwijfeld voor Arthur B. een eindstation betekenen en dat zal bij Arthur B. senior hard aankomen. In heb inmiddels onderdak en los werk gevonden op eert afgelegen boerderij bij Curling, een dorp hier vlakbij. De mensen zijn erg aardig. Ik kwam met ze in aanraking via een advertentie in The Western Star, de lokale krant. De dochter van de familie zocht iemand om samen wat werk te verrichten. Labrador wordt nu toch wel moeilijk want geld voor een overtocht houd ik liever op zak. Ik zin op mogelijkheden om naar St. John's te geraken. In een kroeg alhier heb ik iemand ontmoet uit Bonavista. Hij is visser en denkt dat er misschien wel werk voor mij is. Ik kijk niet uit naar zulk werk maar zie voorlopig geen andere oplossing. Stuur je post vanaf nu naar Robert Miradecque, General Delivery, Port Union, New Foundland Ton Faby, qui t'aime Arthur's echte naam luidde Fabian Loyd. De post die hij ver wacht van zijn vrouw laat hij nu versturen aan één van zijn an dere pseudoniemen. Arthur zal zich na Curling weer kleden als man en er valt slechts naar te gissen wat het werk is geweest dat hij uitvoerde op die afgelegen boerderij. Het mysterie Frost wordt in deze brief jammer genoeg nog niet opgelost. Frost is geboren in 1887 in Philadelphia en het is ook bekend dat hij stierf eind 1917. Plaats en datum heb ik niet kunnen achter halen. Naspeuringen in het Gemeentearchief van Corner Brook leverden niets op. In de Western Star bleek de naam Frost of Cravan niet voor te komen. Nieuw onderzoek naar Marie Lowitska ligt voor de hand. Cravan voorzag in zijn brief van 25 september al een moeilijke tijd voor de oude Frost, net als zijn zoon kunstschilder en be roemd geworden als illustrator. Uit verdriet vernielde de man veel van het werk van zijn zoon, die stierf nog voor zijn dertig ste verjaardag.

Ballustrada | 2005 | | pagina 78