Madre de Dio. Voordat Arthur Terre Neuve verliet liet hij nog van zich horen vanuit Port Union op Bonavista, getuige de tekst van deze ansichtkaart. De fotozijde toont een enorme ijs berg voor de kust van Cape Bonavista. Port Union, 4 oktober Ma chérie, Ik heb werk gevonden op een vissersboot. Ik begrijp een beetje beter dat boek van Pierre Loti dat we ooit samen lazen. Het is hard werk. Je Arthur Aangezien niet alle brieven uit het pakket even interessant zijn volgt hier de laatste brief die Arthur in Newfoundland schreef aan Renée. Hij kondigt zijn plan aan om naar Mexico te vluch ten. In 'Colossus' Ballustrada nr 4, 2004) schreef ik al over het verblijf van Cravan in Mexico, waar hij met Mina Loy in het huwelijk trad terwijl Renée nog steeds zijn wettige echtgenote was. De brieven die Cravan schreef aan Mina zijn reeds elders gepubliceerd. Port Union, Terre Neuve, 19 oktober 1917 Ma chère Renée, Ik werk op een vissersboot. We varen onder Deense vlag, maar de bemanning bestaat voornamelijk uit IJslanders. We vissen bij de zo genaamde Grand Banks, een enorme zandbank die zelfs groter is dan New Foundland zelf. Ik moet je zeggen dat het erg zwaar werk is. Vies werk bovendien. Eigenlijk is het ronduit walgelijk en begrijp ik niet hoe ik dit volhoud. Ik kan geen kabeljauw meer zien. Maar wat eten we 's avonds? Kabeljauw! Wat doet een dichter bokser hier? Ik leid een mensonwaardig bestaan, ben de wanhoop nabij en smeek je me geld te sturen. Voor het dorp dat pas is gesticht door de Fishermen's Union Trading Company doet William Coaker zijn uiterste best. Hij leidt de vak bond en steunt de belangen van de vissers in zijn krant "The Fisher men's Advocate". De volle neef van Oscar Wilde zou daar graag

Ballustrada | 2005 | | pagina 80