COLUMN 13 <3 CS O Bij helder winterweer reden de knapen de weg naar zee. Hoog te paard spraken zij vrolijk en luid; zij waren rank geschapen en alom lag het leven vrij en blij en in de verte riep de zee, de golven zongen, de meeuwen schreeuwden, welke vloot belaagt ons strand, hoe werden meeuwen wolven, huilende wolven, en de zee de dood? Wat heeft dit gedicht van Adriaan Roland Holst te maken met het onderwerp van deze column? Dat zal ik u vertellen, hoe vreemd de link ook lijkt. De Statenfractie van GroenLinks in Zeeland wil af van de toeristenbelasting. Daarvoor in de plaats (want juich niet te vroeg) wil zij een Bijdrage voor, u hoort het goed, de Beleving van de Open Ruimte. Die hoeft niet alleen te worden opgebracht door toeristen, maar ook inwoners van Zeeland die van het Produkt Omgeving genieten moeten mee betalen. Het staat allemaal in de landbouwnota die de fractie heeft aangeboden aan de burgemeester van Middelburg. Het produkt Omgeving. Heeft u voor mij een stuk omgeving? Of nee, doe er maar drie. Dan hebben we er nog twee voor thuis. Dat is dan dertig euro plus btw. Wilt u ook zegeltjes? Zal het zo gaan in de toekomst? De knapen rijden hoog te paard, alom ligt het leven vrij en blij en in de verte roept de zee dat is dan dertig euro? Het zal verdomme niet waar zijn. Ik heb in mijn naïviteit altijd gedacht dat lucht en water in de natuur gratis waren, vrij om naar te kijken en van te genieten. Maar het zal er nog van komen dat ik eerstdaags met al mijn dorps genoten word aangeslagen door de belasting omdat wij op zon dagmiddag aan de dijk bij Kattendijke stiekem hebben zitten kijken naar de Zeelandbrug in de verte zonder te betalen. Ter- Qy wijl wij ondertussen wel de Open Ruimte beleefd hebben en van het Produkt Omgeving genoten. Welke vloot belaagt ons

Ballustrada | 2005 | | pagina 97