verkouden en misschien was er wel meer met me aan de hand. "Daar komt een muisje aangeslopen en is in jouw nekkie ge kropen. Daar komt een Na deze klassieker stond de jonge vrouw plotseling op en vertrok met haar kind. Ik snapte er niets van, was zij niet ziek. Waarom had ze hier een half uur voor joker gezeten? "Mevrouw Grensen!" riep de assistente. Het oude mens stond moeizaam op, knikte droevig maar voldaan naar haar man en stapte de gang op. Grensen zelf voelde mijn stemming goed aan en vermeed mijn blik. Tien minuten later was ik aan de beurt. In de dokterskamer zag ik tot mijn verrassing een onbekende vrouwelijke arts. Ik deed mijn verhaal en daarna moest ik mijn bovenkleding uittrekken. "Diep zuchten, doet u dat eens." Ik zuchtte, maar was niet tevreden over mijn inspanningen. "Weinig Ionginhoud. En een lichte ruis. Doe uw mond eens open. Mummm ziet er toch redelijk goed uit." Ze trok een band om mijn arm. "Bloeddruk is goed." "De pols is wel snel, maar dat heeft misschien te maken met de geringe longcapaciteit. Vertelt u eens wat u bezighoudt." "We zijn in oorlog. Ik vermoed dat er op ditzelfde ogenblik een brug "Juist, ja. Ik merk dat u totaal geen weerstand heeft. Het woord stress is hier waarschijnlijk wel op zijn plaats. Voor de zeker heid zal ik ook uw bloed laten onderzoeken. Hebt u vanmiddag tijd?" Ze overhandigde me een kaart waarop ze een zevental kruizen had gezet. Ik knikte. Ik was een magere man die voor een dokter stond. De oorlog had me stress bezorgd, ik was het eerste slachtoffer in het Westen. Die middag fietste ik langs de voorjaarsroute naar het zieken huis. Het was een warme dag in april, dat had ik misschien eerder moeten vermelden. Ik voelde me het middelpunt van het groen dat overal explo deerde. Ik reed langs een krekengebied waar een paar vissers

Ballustrada | 2006 | | pagina 27