Deelnemers 'Laaglandse poëzie' afl. 4: 'Poëzie die niet alle banden met de werkelijkheid uit het oog verliest' Jan Baeke (Roosendaal 1956), dich ter en vertaler, debuteerde in 1997 bij De Bezige Bij met Nooit zonder de paarden. Daar verscheen ook Zo is de zee (2001) en Iedereen is er (2004). Een bloemlezing uit zijn eerste twee bundels verscheen in 2001 in Engel se vertaling, Exercise against time, in de CCCP Translation Series (Cam bridge). Publiceert regelmatig in li teraire tijdschriften, waaronder Ras ter, Tirade, DWB, De Zingende Zaag, Poëziekrant en Het Liegend Konijn. Wilco Berga (Sneek 1947), beeldend kunstenaar en schrijver, schreef naast vijf romans en zes dichtbun dels, in het Fries en Nederlands, toneelstukken, vertaalde chansons van Jacques Brei in het Fries en ver zorgde het libretto voor een rock opera voor de rockgroep Reboelje. Voor Dokkum schreef hij met com ponist Rob Goorhuis de fanfare opera Fjoer en Wetter (over Bonifa- tius). Eind 2006 is deze in Berga's vertaling opgevoerd in het Belgische Heist op den Berg. Catharina Blaauwendraad (Breda 1965) debuteerde in 1989 in het literaire kwartaaltijdschrift De Twee de Ronde, waarvoor ze sindsdien als dichter, poëzievertaler en gastredac teur werkzaam is geweest. In 2003 verscheen haar vertaling van de Honderd Liefdessonnetten van Pablo Neruda bij uitgeverij Prometheus; in 2004 verscheen haar debuutbundel Niet ik beheers de taal in de Wind- roos-poëziereeks van uitgeverij Hol land, Haarlem. Zie ook www.catharinablaauwendraad.nl Job Degenaar (Dubbeldam 1952) pu bliceerde zeven bundels, waarvan de laatste vier bij uitgeverij Thomas Rap. Een bloemlezing van zijn vroege werk verscheen in 1991 in Polen (University of Wroclaw Press). Schrijft geregeld voor De Tweede Ronde en andere literaire tijdschrif ten en bloemlezingen. Met Jan Donkers en Rob van Essen vertaalde hij in 2002 gedichten en liedteksten van Paul McCartney. Ontving de Fedde Schurer Cultuurprijs 2005. Zie ook www.jobdegenaar.nl Adriaan Jaeggi (Wassenaar 1963) is schrijver, columnist en stadsdichter van Amsterdam. Hij publiceerde twee romans (waaronder het bekroonde en vertaalde Held van beroep), twee dichtbundels en een boek over zijn muziekcarrière, Trom boneliefde. Zijn nieuwste roman, Edele dieren, is net verschenen bij uitgeverij Nieuw Amsterdam. Zie ook www.jaeggi.nl Gerry van der Linden (Eindhoven 1952) publiceerde acht dichtbun dels, een novelle en twee romans. Sinds 1995 is zij docent Poëzie en Schrijftraining aan de Schrijversvak school Amsterdam. Ze geeft o.a. workshops Taal en Beeld aan diverse (schrijf)opleidingen en is als beel dend kunstenaar lid van het collec tief Het Kabeljauwgenootschap, dat met regelmaat exposeert. Haar jong ste dichtbundel, Glazen jas, is in februari 2007 verschenen bij uit geverij Nieuw Amsterdam. Zie ook www.gerryvanderlinden.nl Ilse Starkenburg (Dieren 1963) pu bliceerde bij de Arbeiderspers drie dichtbundels en een verhalenbun del. Dit jaar komt haar vierde bun del, Gekraakt klooster, uit. Ze ont-

Ballustrada | 2007 | | pagina 98