ving voor haar poezie het Charlotte Köhler-stipendium en werd geno mineerd voor de Nordrhein-West- falen Literaturpreis. Voor de Zeeuw se Slibreeks stelde zij samen en leid de zij in het boek Louis Léhmann als homo universalis, dat in maart 2007 verscheen. Zie ook www.ilsestarkenburg.nl Patty Scholten ('s-Gravenhage 1946) schrijft voornamelijk diersonnetten (door Kees Stip ooit 'zoonetten' ge noemd), maar ze gaan ook wel eens over mensen, steden of de Hema. Haar bundels worden uitgegeven door uitgeverij Atlas. In Engeland verscheen de bundel Elephants in love (vertaald door James Brockway). Haar eerste en derde bundel werden genomineerd voor de VSB poëzie prijs. André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin en De Poëziekrant. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Verdriet (meest recent: Wagner Van Santen 2006). Publiceerde in vele verzamelbundels: o.a. Een leeuw is ook eigetilijk iemand (2006) en In een Blauwgeruite Kiel - poëzie over De Ruyter (2007). Van der Veeke is hoofdredacteur en colum nist bij Ballustrada. Jos Versteegen (Helden 1956) stu deerde Nederlands en Indonesisch. Hij debuteerde in 1996 met de dichtbundel Voorgoed volmaakt, die werd genomineerd voor de C. Buddingh' Prijs 1997. Andere bundels: Jonge Meesters, Nachtkermis en Ik zet mijn tanden in de paus (lied jes voor Het Klokhuis). Meest recen te publicaties: Homo-encyclopedie van Nederland (2005, met Thijs Bartels) en de Light Verse-bloemlezing Zo klinkt dus weggesmeten geld (2007, met Meindert Burger). Zie ook www.josversteegen.nl

Ballustrada | 2007 | | pagina 99