Jan J.B. Kuipers (Zaamslag 1953) was Middelburgs stadsdichter 2005/2006. Publiceerde zo'n veertig boeken: ge schiedenis, archeologie, letteren, SF, thrillers en jeugdliteratuur. Won ver schillende prijzen voor fictie en non fictie. Essays, verhalen en poëzie o.a. in Hollands MaandbladOptima, Spiegel Historiael, De Tweede Ronde, vertaalde verhalen in bloemlezin gen als An der Grenze. Redacteur van Ballustrada. Voorts actief als recen sent en co-auteur van geschiedenis methoden. Jongste titel: In de Scha duw van Michiel. Zie ook www.janjbkuipers.nl Paul van Leeuwenkamp (Den Haag 1955) publiceerde verhalen, gedich ten en essays in tijdschriften en ver zamelbundels als Iti de verste verte... (2002), Gust van Brussel: veelzijdig auteur (2004), Zwarte Sterren 1 (2005), Spiegels en kralen (2005), Rondje Griftpark (2006), Tuinscheur- kalender 2007 (Contact). Poëziebun dels: Brede gebaren (1992), Als een huis (1996) Krabbels op de krant (2004). Schrijft ook recensies en essays over SF en fantasy, poëzie en ICT voor o.m. De Leeswolf, Holland SF, Concept, Meander en Ballustrada. Onlangs zijn veel van zijn korte ver halen gebundeld in Plasmadromen (Verschijnsel, Mechelen). Marloes Matthijssen (Bergen op Zoom 1980) leerde op haar vierde lezen. Studeerde kunst- en cultuur wetenschappen aan de Erasmus Universiteit, specialisaties cultuur kritiek en kunstsociologie. Was even freelance journalist bij BN De Stem en is begonnen als recensent voor de cultuursite 8WEEKLY. Werkt bij Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (werkveld musea). Ze richtte het schrijversgenootschap Zuidwester storm op en speelt toetsen in de metalband Cassiopeia. Schrijft korte verhalen, recensies, essays, af en toe een gedicht. Favoriete schrijvers o.a. Margaret Atwood, Haruki Mura kami, Vladimir Nabokov. Marcel Orie (1976) publiceerde meer dan dertig fantastische verha len in tijdschriften en bloemlezin gen. Hij is redacteur bij Holland SF en het verhalenblad Wonderwaan. Momenteel werkt hij aan een bun del tegenstrijdige verhalen rond de zwendelaar Cagliostro. Theo Raats (1947) is redacteur van Ballustrada. Schrijft als hij er zin in heeft korte absurdistische verhalen. Sinds jaar en dag ook poëzie. Gaf de gedichtenbundel Schouder aan schouder uit. Het gedicht 'Domburg' uit die bundel is verfilmd door SNGfilms. Was gedurende enige ja ren als radiocolumnist te horen op Omroep Zeeland in het programma Zeggen en Schrijven. Ben Schot (1953) is een in Rotter dam wonende kunstenaar, schrijver, en uitgever. Zijn werk omvat meer dere disciplines: tekenen, fotografie, film, tekst, performance. Zijn Zierik- zeese jeugd is meermalen onder werp. Daarnaast organiseert Schot projecten en tentoonstellingen. Sinds 2000 geeft hij via zijn Sea Urchin Editions hallucinatorische en visio naire literaire werken uit, zoals ver talingen van Henri Michaux, Pier Paolo Pasolini, en de surrealistische oertekst 'Les champs magnétiques'. Dick O. Schultz (schuilnaam) werd krap voor de watersnood in Rotter dam geboren, en dat bleef veertig jaar lang uitvalsbasis. Ambachten, gelukken en ongelukken; thans woont hij op een dorp, ook aan een rivier, om te moeten schrijven.

Ballustrada | 2007 | | pagina 100