WEZENLIJK, FRAGMENT C Een sprong in de tijd - en heel ergens anders. Het geval van een <0 ornithologe uit 's-Wachtels-Weteringen. Museum voor vogel kunde, biologisch lab (westzijde). In lokaal 2.12 ligt een vrouw uitgestrekt op de vloer. Ik denk 2 dat het haar hart is geweest. Of iets van embolieën. Ze heet 3 Miranda. Ze draagt donkere schoenen, waarvan bij één de veter W) los zit, en een grijs gestreepte pantalon die in de witte flappen O van haar lab jas verdwijnt. Miranda draagt een bril met een S) zwaar montuur. In het glas van haar bril tekent zich een spin- J? nenweb van barsten af. Haar linker oog bloedt. Verder is er jp niemand. Miranda weet veel van vogels af. Zij vertelt je er graag over. Over de oranje grauwpoot bijvoorbeeld. "Een bijzondere vogel met een prachtige naam. En zeer geëmancipeerd. Het is één van de weinige vogels waarvan het vrouwtje mooier is dan het mannetje. Verder laat het vrouwtje, nadat ze gelegd heeft, de eieren helemaal over aan het mannetje." Miranda staart wezenloos voor zich uit. Het laatste wat zij waarschijnlijk ziet is een druppel oogvocht. De traan kruipt over de brug van haar neus en laat een kleverig spoortje achter. Dan laat hij los en valt tussen de glasscherven van haar bril op g de grond waar hij hard geworden als een snoepje blijft liggen. <JS Het raam staat open. Buiten zijn stemmen hoorbaar en het geraas van auto's. Een vogel strijkt neer op de vensterbank. Het is geen oranje grauwpoot. Het is een tjiftjaf. De aanblik van de vrouw op de grond laat hem emotieloos - zoals bij zoveel vogelsoorten het geval is. "De tjiftjaf is een vogel die nogal veel weg heeft van de fitis. Maar ze zijn toch gemakkelijk uit elkaar te houden. Kijk maar naar de poot jes. Die van de fitis zijn veel lichter van kleur. De vogel schudt zijn kop heen en weer en hipt het lokaal in. 0)

Ballustrada | 2007 | | pagina 59