grote variatie aan appartementbewoners een grote variatie aan gelaatshaar. Ik ging hiermee door totdat mijn vuilniszak aan alle kanten begon uit te puilen. Daarna sloop ik op huis aan, raakte dronken, ging slapen, droomde, werd wakker, ging weer slapen, droomde, werd wakker, lag in bed, stapte mijn bed uit, nam een douche, bleekte mijn tanden... Later zette ik een limonadekraampje neer op het Humbert Humbertplein in het hartje van de stad. Stadsgekken verzamelden zich dagelijks op het plein om een cirque d'idéotie op te voeren van wonderbaarlijke performances die varieerden van een naakte trapezeact tot Elvisimitaties tot ultrageweldadige, gladiatorenachtige battle royals. Ja, het was een drukbezochte locatie voor alle vormen van zaken doen. En er was altijd een gezonde menigte van consumenten die een diversiteit aan manieren zochten waarop ze onderdrukt kon den worden door de waanzin van de stadsgekken. Het was een broeierige, hete dag vandaag. Consumenten kwa men van heinde en verre om hun dorst te lessen. En naast dorstlessende aperatieven verkocht ik huisdieren. Mijn limona dekraampje bestond uit een assemblage van kartonnen dozen die ik aan elkaar had gehaakt met klerenhangers. Het leek net een kiosk. Bovenop had ik de naam van mijn zaak geschilderd: Haarstukjes N. V. Ik plaatste een zwetende, verfrissend uitziende kan met limo nade op de balie van mijn geïmproviseerde kiosk en legde er een stel L-vormige hiphopbakkebaarden en een Chinees punt baardje neer. Ik aaide de haardosjes met mijn pinkievinger en kamde hun pels met een tandenborstel... "Huisdieren te koop voor halve prijs!" kondigde ik aan, in de hoop hiermee het publiek te verleiden. Niemand keek op. Het was de gebruikelijke meute van mannen met capes en hoge hoeden. Maar er waren er nu een paar die hippe, jaren-20-negeroutfits droegen, een enkele strakke Mijnheer Aartpantalon, en een enkele was gekleed in een stonewashed Mexicaans maatpak. De stadsgekken, als ze al niet naakt als opengereten mossels door de lucht heen vlogen, droegen felle witte disco-outfits met reusachtige Saturday Night Fever-kragen. Ze deden niet

Ballustrada | 2007 | | pagina 64