De landelijke proef met het embleren van de vaten is mislukt. Nader onderzoek heeft aangetoond dat het effect op het milieu zo goed als nihil is en dat verdergaan geen zin heeft. Gekeken wordt nog of het nodig is de ge-embleerde vaten te re-embleren om zodoende de oude situatie te herstellen of dat wordt volstaan met een zogenaamde Knipwegsluiting. Dat is een goedkopere oplossing waarmee de wer king van de aangebrachte omleidingen die het beoogde effect moes ten geven weer ongedaan wordt gemaakt. Medewerkers van het bureau voor niet-destructief waardeonderzoek gaan deze week op pad om bij de tienduizend huishoudens die voor de proef waren geselec teerd de reeds behandelde vaten opnieuw te bekijken. Ik dacht even dat ik gek werd. Juichend van je hela hola hoste ik door de kamer en haalde een flesje wijn uit de koelkast. Daar moest op gedronken worden hi ha ho. Na een uurtje ging ook een tweede flesje eraan. Ik was nu toch op. Tegen de morgen lag ik apelazerus op de bank, in een toestand van grote gelukzaligheid. De bel was al drie keer gegaan toen ik pas tot het besef kwam dat ik actie moest ondernemen. Voor de deur stonden twee mannen. Een kleine dikke en een iets grotere. Ook dik. Van het bureau voor niet-destructief waardeonderzoek. Ze kwa men Ik zit hier nu toch al weer een week of zes zeven. Langzaam gaat het iets beter. Ook met de twee mannen schijnt het rede lijk te gaan, hoewel daar niet veel mededelingen over worden gedaan. Ik ben hier voorlopig nog niet weg. Er zal nog heel veel moeten worden gepraat heeft de arts me verzekerd. Oud zeer en zo. Maar alles op z'n tijd. Rome is ook niet op één dag verbouwd. Mijn hond zit voorlopig in het asiel en de kat is bij de buur vrouw. Dat geeft ook al een hoop rust. Soms doe ik wat aan sport. Beetje krachttraining, met dum- beltjes. Niet te vaak. Dat is niet goed voor me, zegt de arts. Adrenaline of zoiets. En dan komt alles weer terug

Ballustrada | 2008 | | pagina 27