Hij was onaardiger dan anders. Deed ze het niet goed, was er iets met de locatie? Ze rende de stalen trap af, de ronde gaten in de treden deden pijn aan haar voeten. Achter in de hal was een deur waar toilet op stond. De fabriek werd al jaren niet meer gebruikt, maar het toilet zou het toch nog wel doen? Ze hoorde ergens een deur open en dicht gaan. Zou ze zich snel eerst aankleden en dan naar de wc gaan? Als het te lang duur de, werd Willy boos. Met grote stappen liep ze over de stoffige betonnen vloer. Op het dak ging ze weer op dezelfde op de plek staan. Ze wilde weten hoelang hij nog nodig had, ze had het gevoel dat ze bespied werd. in de verte was een hoge flat. Als daar iemand met een verrekijker stond, zou hij haar gemakkelijk van top tot teen kunnen observeren. Er schoot een rilling door haar rug. "Stilstaan," riep Willy weer op barse toon. Belachelijk eigenlijk dat ze hier stond. Wat dacht die man wel, dat ze een schoothondje was dat alles voor hem deed? Hij moest niet zo arrogant doen. Op de rand van het dak streek een meeuw neer. Eigenwijs keek hij haar aan. Zijn gele hoekige snavel stak vervaarlijk haar kant op. Ze was bang voor die grote zeevogels die zo vreselijk kon den krijsen. Sinds ze hier naakt stond, had ze er een paar boven zich zien cirkelen. Misschien zat er ook een achter haar. Willy was met een klein kwastje in het midden van het doek bezig, hij kon haar onmogelijk zien, snel keek ze achter zich. "Hé, trut, wat zeg ik nou de hele tijd? Niet bewegen." Door de schrik wankelde ze en verloor haar evenwicht. "Is het nu zo moeilijk om stil te blijven staan?" "Nee, nee," stotterde ze. "Mag ik zien hoe ver je bent?" "Je hebt nu toch bewogen. Kom maar kijken," snauwde hij. Ze liep naar hem toe en bekeek het doek. Haar witte lijf was in grote lijnen neergezet, de daken en huizen achter haar waren al veel duidelijker. "Je ziet het, ik ben voorlopig nog niet klaar. Je bent ook een aardige vleespartij om te schilderen." Ooit had hij haar molligheid mooi gevonden, maar de laatste tijd had hij steeds vaker commentaar. Ze wilde iets onaardig terugzeggen, maar kon niets verzinnen. Ze wees naar haar borsten op het schilderij. "Zo erg hangen ze

Ballustrada | 2008 | | pagina 45