MEDEWERKERS William Brown (1953-2008), schil der en graficus, werd geboren in To ronto. Hij woonde en werkte in Wa les sinds 1990. Zijn jeugd in Canada bleek een onuitputtelijke bron van inspiratie. Hij exposeerde in binnen- en buitenland. William hield van dieren en maakte samen met Lucien Suel o.a. een bestiarium. Joop Buma (Johannes Herman Buma) is in 1931 geboren in Zuidlaren, werkte 30 jaar in het onderwijs en schreef aanvankelijk voor kinderen. Later publiceerde hij bundels proza en poëzie, ook (kunst)historische studies. Een aantal van zijn boeken is vertaald in het Engels. Na zijn pensionering gaf hij zelf zijn werk uit bij Mea Sponte; vaak in biblio fiele vorm, fraai handgebonden en in series van klein tot ultramini for maat. In enkele gevallen illustreerde hij zijn boeken zelf. Emma Crebolder (1942), geboren (Van der Velde) te Sint Jansteen in Zeeuws-Vlaanderen. Afrikaniste. Onderwijst al 35 jaar Swahili. Publi ceerde diverse poëziebundels, zoals Zwerftaal (1995), Dansen met een vos (1998) en Golf 2003). In 2006 ver scheen Toegift. Zij is de eerste stads dichter van Nederland, en wel voor Venlo in 1993. In 2006 ontving zij op het kasteel te Bazel de Orde van de Vossenstaart voor haar bijdragen aan het literaire voortbestaan van (Reynaert) de vos. Zij vervult in deze uitgave van Ballustrada het Laaglandse gastredacteurschap voor haar Grensoverschrijdende dichters. Yorgos Dalman (1973) woont in 's- I-Iertogenbosch. Publiceerde eerder in o.a. De Revisor, Passionate, Lava, Schoon Schip, Brabant Literair, De Brakke Hond, Ballustrada, Ameri kaanse en Indiase tijdschriften. Is 's werelds eerste nareist met een minderwaardigheidscomplex. Yorgos Dalman vertaalt ook werk van Ame rikaanse 'randauteurs' als David Wilson en Thomas Ligotti. Verder is hij auteur van het boek De Vrouw in de kamer (2004, uitgeverij Passage). Job Degenaar (Dubbeldam 1952) publiceerde sinds 1976 zeven dicht bundels in Nederland en een in Polen. Bij uitg. Thomas Rap ver schenen De helderheid van morgens, Van de arena en het lastdier, Dus dit is zomer en Huisbroei. Publiceerde in vele bloemlezingen en periodieken als De Tweede Ronde, Vrij Nederland, Het Parool, De Standaard en Het Lie gend Konijn. Schreef een inleiding bij de Verzamelde Gedichten van uit gever/dichter Thomas Rap. Is ook nog actief als docent, musicus en als bestuurslid van PEN Nederland. Kees Engelhart: Beverwijk 1957- 1974, Den Helder 1974-... Uitgeef- huis Bach&MacLennan.

Ballustrada | 2008 | | pagina 104