samen met door hem vertaalde 20ste-eeuwse Nederlandse poëzie. Csipke és tulipan (Kant en tulpen), Alterra, Boedapest 2007. Joke van Leeuwen (1952) auteur, il lustrator en performer, woonde on der meer in Amsterdam, Brussel en Maastricht. Studeerde grafische kunsten aan de Koninklijke Acade mie voor Schone Kunsten in Ant werpen waar zij momenteel leeft, en stadsdichter is. Zij volgde onderwijs aan het Hoger Sint-Lukas instituut in Brussel, en studeerde geschiede nis aan de Vrije Universiteit aldaar. Voor haar debuut als dichter Laatste lezers ontving zij in 1995 de C. Buddingh' Prijs voor nieuwe Neder landse Poëzie. Vier manieren om op iemand te wachten kreeg in 2001 de Gedichtendagprijs. Een reeks kin derboeken, door jong en oud geno ten, werd veelvuldig bekroond. Paul van Leeuwenkamp (Den Haag 1955) publiceerde verhalen, gedich ten en essays in tijdschriften en ver zamelbundels als (recentelijk) Gust van Brussel: veelzijdig auteur (2004), Zwarte Sterren 1 (2005), Spiegels en kralen (2005), Rondje Griftpark (2006), Tien Totaal (2007), Tuinscheurkalen- der 2007 (Contact). Poëziebundels: Brede gebaren (1992), Als een huis (1996) Krabbels op de krant (2004). Schrijft ook recensies en essays over poëzie, SF, fantasy en ander proza voor o.m. De Leeswolf, Holland SF, Concept en Ballustrada. In 2007 zijn veel van zijn korte verhalen gebun deld in Plasmadromen (Verschijnsel, Mechelen). Thomas Ligotti (Detroit 1953) debu teerde in 1989 met Songs of a dead dreamer. Tussen het verschijnen van boeken als Grimscribe, Nocturay en de novelle My work is not yet done door maakte hij i.s.m. de Britse post industriële muziekformatie Current 93 enkele audio-CD's, waaronder have a special plan for this world en In a foreign town, in a foreign land, waar bij Ligotti zorgde voor de tekst en frontman David Tibet de duistere muzikale omlijsting verzorgde. Re cente publicaties: de verzameling verhalen Teatro Grottesco en een 'best of'-bundel The Nightmare factory. Cees Maas (Domburg 1954) won in 1988 de landelijke persprijs van de Bond Heemschut met een reportage over de stilte. Was initiator en medeauteur van een boek over Zeeuwse emigratie naar Michigan, publiceerde korte verhalen en poë zie in literaire periodieken en bun dels zoals Langzaam juichen (1999). Zijn columns over de belevenissen van een fictieve man in BN/DeStem werden gebundeld (De Man, 2000), evenals een serie columns over het dagelijks leven in een verpleeghuis. Met Jan J.B. Kuipers publiceerde hij Echo's van het water (2002). Voorts bedenkt en ontwerpt Cees Maas websites en boeken, en is hij actief als fotograaf. Nafiss Nia - dichter, filmmaker en vertaler - is geboren in Esfahan-Iran en woont sinds 1992 in Nederland. Al in Iran maakte ze films. Ze stu deerde moderne Perzische literatuur aan de rijksuniversiteit in Teheran en Scenario aan de Film- en Tele visieacademie in Amsterdam. Haar eerste dichtbundel Esfahan, mijn hoopstee is in 2005 uitgekomen. De bloemlezing Stegen van Stilte, haar vertaling van honderd jaar moderne Perzische poëzie, verscheen in 2007. Kreek Daey Ouwens (1942) is schrijf ster van een gestaag en sober poëzie- en prozaoeuvre. Waartoe onder

Ballustrada | 2008 | | pagina 106