meer Kinderbed (2003) behoort. Ze schrijft ook voor toneel Liefde 2003). Op haar poëziedebuut Gevan gen ben je beest (1992) volgde De haan mept buiten op de stenen (1995). Zij trad onder meer op tijdens het Landgraafse Poëziefestval en vorig jaar, 2007, was zij te gast op Poetry International te Rotterdam. Theo Raats (1947) is sinds mensen heugenis redacteur van Ballustrada. Schrijft als hij er zin in heeft korte absurdistische verhalen en poëzie. Publiceerde verschillende gedichten bundels. Het gedicht 'Domburg' uit Schouder aan schouder is verfilmd door SNGfilms. Was enige jaren als radiocolumnist te horen op Omroep Zeeland in het programma Zeggen en Schrijven. Georgine Sanders (Tineke Vroman) (1921) - Geboren in Padang, In donesië; woont sinds 1947 in de VS; PhD medische antropologie in 1980. Publiceerde o.m. de dichtbun dels Het onvoltooid bestaan (1990), Alles aan elkaar (2002) en Een huis om in te slapen (2007). wilma Stockenström (1933) Gebo ren in Napier, Zuid-Afrika. Dichteres en romanschrijfster. Ze debuteerde als actrice in Een bruid in de morgen ('n Bruid in die more) van Hugo Claus. Vir die bysiende leser (1970) is haar debuut als dichter. Stocken ström was enkele keren te gast op dichtersfestijnen, o.m. bij Poetry International in Rotterdam en Maastricht. In 2006 trad zij succes vol op tijdens het Poëzie Festival in Landgraaf. Zij woont in Kaapstad. Lucien Suel is geboren in Guarbec- que in Noord-Frankrijk (1948). Hij is dichter en oprichter van het tijd schrift The Starscrewer dat gewijd was aan de poëzie van de Beat Ge neration en daarna het dada-punk- tijdschrift La moue de Veau. Hij houdt zich bezig met mailart, heeft z'n eigen uitgeverij S.U.E.L. (Station Underground d'Emerveillement Lit téraire) en verspreidt nieuws over zijn optredens, boeken en gedichten op zijn log 'Silo' (http://acade- mie23.blogspot.com). André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin en De Poëziekrant. Dichtbundels: Het Sacra ment van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Verdriet (Wagner Van Santen 2006). Publiceerde in vele verzamelbundels: o.a. Een leeuw is ook eigenlijk iemand (2006) en In een Blauwgeruite Kiel - poëzie over De Ruyter (2007). Van der Veeke is hoofdredacteur en columnist bij Ballustrada. Leo Vroman (1915) - Schrijver, dich ter, tekenaar, hematoloog. Ontving de P.C. Hooftprijs (1964) en de VSB Poëzieprijs (1996). Recent versche nen Misschien tot morgen (2006), Nee nog niet dood (2008) en De mooiste gedichten uit Hollands Maandblad (2008). Hij woont te Fort Worth in de VS. Claire Nicolas White (1925) roman schrijfster, dichteres en vertaalster, verhuisde als oudste dochter van de glaskunstenaar Joep Nicolas in 1939 naar de Verenigde Staten. Zij ver overde een literaire reputatie met bijdragen aan The New York Times, The New Yorker en The Paris Review. Een van haar romans, Fragments of stained glass, werd bij de Arbeiders pers in 1992 uitgebracht onder de titel In glas gebrand. Zij is redacteur van het poëzietijdschrift Oberon.

Ballustrada | 2008 | | pagina 107