Ik was getrouwd. Ben nu gescheiden en niet in harmonie. Proost! Ik neuk me nog wel wezenloos met mijn Ex. Echt waar! Ons huwelijk voldeed perfect aan de ellende die jarenlange trouw genereert. Ik hoef maar aan de kerstdagen te denken of een aanval van spontane difterie ontfermt zich over mijn door alcohol verschraalde darmvlokken. Naast dit theater van geven en nemen koesterden we nog een nagel aan onze doodskist in de vorm van een verbitterde taaie bejaarde die mij uit haar schoot heeft getoverd. Per ongeluk, zo biechtte Moeder onlangs op. U zult begrijpen dat iemand die de wereld een zoon schenkt met mijn inborst zelf ook niet helemaal spoort. Ik laat mijn papa er maar buiten. Of niet? Beter van wel. Ik fantaseer hem in een ander verhaal wel slecht. Ik was getrouwd. Dan hebben we een probleem. Ik niet. Ik ben blij dat ik weer drink. Nee, alle cultuurgetrouwen in dit op Joods-Christelijke leest geschoeide PW-volkstuintje. Ik nam mij voor mijn vrouw eerlijk te vertellen dat ik verliefd was ge worden op een forum-huppeltje. Mijn Ex verdient alle respect. Je kunt het dus beter maar recht voor haar raap vertellen. De werkelijkheid echter was dat ik 's ochtends vroeg een ijdel, glad... zoetsappig, uit eigenbelang gedreven leugenachtig mail- tje schreef aan mijn Verkering. De routine was dat ik alle Ver zonden Items direct wiste om daarna de Prullenbak te schonen. Die ochtend was ik dat kennelijk vergeten. Toen ik naar bene den kwam van het tandenpoetsen en mijn mail wilde checken lag er een printversie van het gewraakte mailtje op mijn ont bijtbord. Naast een volkoren cracker die ik zou beleggen met belegen kaas. Betrapt! Wat een opluchting. Nu hoefde ik niet ter biecht te gaan. De inhoud van de mail sprak voor zich. Schaam me dood! Nu leefde ik in een Hel. Ja, alcoholisten die niet meer drinken zijn zeer gevoelig. HaHaHa. Op het idiote af. De AA adviseert dan ook om emotionele spanningen de eerste maanden van onthouding zo veel mogelijk uit de weg te gaan. Nou, ik kan het U aanraden: word verliefd als getrouwde kerel en je gaat vanzelf weer drinken. De moraal van Schuld Boete boort zich brandend in je hart. De godvrezende doctrine van de AA dicteert dat er dan niets meer van je over blijft en je zult terug vallen tot aardse geneugten. Dat ik die vervloekte dogma's zes maanden lang voor lief nam. Het idee dat je tegen jezelf durft

Ballustrada | 2008 | | pagina 78