bedrogen zonder ooit in gewetensnood te zijn gekomen. Het breken van een verliefd hart maakt een knappend, hoog geluid. Een maagdenvlies knapt doffer. Je moet niet vluchten voor pijn die je anderen berokkent. Je moet je oor te luister leggen. En doof zijn voor empathie. Geen plaats meer voor welk senti ment dan ook. Proost! Vanavond geen seks, zo neem ik mij voor. Welke nimf zich ook in de strijd werpt voor exclusiviteit van mijn vlees. Ik zal passen. Legaal, noch heimelijk, ik zou wederom verstrikt raken in de parallelle paden naar de bron van Lust. Oh achteloze! Ik wilde mij die avond laven aan een platonische sensatie. Alleen zo was ik in staat de oppervlakkige lagen van verliefdheid af te krabben en op het fundament te stuiten van het wezen van houden van. Ik vond geen bodem. Ik tuimelde als een gevallen monnik in de leegte. Wat een hoogmoed. En wat een val. HaHaHa. Ik sluip de slaapkamer binnen met de intentie haar vooral niet te wekken. Zij zou gaan lezen in Wat is de ziekte van Asperger, van Dr. Martha Natzat. De kans was dus groot dat zij na twee blad zijden in slaap zou zijn gevallen. Open de deur. Branden er overal waxinelichtjes. Jezus! Symboliek van de Lust. Ik kan er vergif op innemen. Moet er aan geloven. Mijn lid voelt aan als dood vlees. Had ik mij die avond maar bezopen. Dat had mij een zieken huisopname van drie weken bespaard, plus een aanvullende psychiatrische behandeling de verlammende angst te overwin nen nooit weer vredig in slaap te durven vallen. Na enkele weken sessies te hebben genoten met Ciskaatje kreeg ik sterk de indruk dat al mijn woorden via haar indirect ver dwenen in een gecapitonneerde wand om nooit meer te reflec teren. Waar bleven mijn woorden? In een groot zwart oor? Wat wil je ook, dacht ik vaak. Dat meiske kon niet ouder zijn dan een jaar of dertig. Zij droeg geen ring. Misschien was ze wel maagd. Geen idee. Ze kleedde zich formeel Peuterig. Platte pumps - ik begin van onderen, HaHaHa - licht beige pantalon met bandplooi van neutrale snit. Het dunne ceintuurtje viel

Ballustrada | 2008 | | pagina 82