niet op. Daarop droeg zij een oker colbert in combinatie met een zwarte blouse. Knoopsgaten afgezet met een fijne zilveren band. Ik vermoedde dat de zakken van het colbert nog waren dicht gestikt. Haar gezicht was open en toch gereserveerd. De waarachtige professionele pose. Haar halflange haar krulde licht en was geknipt tot pagekapsel. Oh, keek zij mij nu maar eens streng aan. Ik werd boos op al dat begrip. Vermaning had ik nodig! Doe wat! Zet me nu eens onder druk. Tegen een brandende glasplaat. Laat me uitbarsten in een holle huilbui. Het therapeutisch karakter van haar aanpak was me tot op heden volstrekt onduidelijk. Zij verstond mijn smeekbede. Het leek alsof ze naast me kwam zitten en haar frêle hand op mijn knie legde. Mijn mobiel ging af in trilstand. Haar woorden klonken nu indringend: "U heeft er nu vier sessies op zitten, meneer. Ik heb U uitvoerig in kaart gebracht en ben tot de slotsom gekomen dat ik U van af vandaag enkele directieven meegeef. U kunt deze voor waarden vrijblijvend toepassen, waarbij ik benadruk dat bij onvoldoende medewerking van Uw kant ik genoopt ben mijn behandeling te staken." Huhh! Stomverbaasd bleef ik in mijn formica stoeltje hangen. Hier ontpopte zich een tiran. HaHaHa. Zij verkreeg nu plots een enorm overwicht op mijn nuchter breintje. Ik friemelde koortsachtig aan mijn kruis. "Ik stel voor dat U open kaart speelt met Uw Verkering. U glijdt af in een blokkade door krampachtig een geheim te bewaren. Geloof me op mijn woord: U zult in ondraaglijke gewetens nood komen. Daar kan ik als therapeute geen verantwoording voor nemen." Buitengekomen stak ik een sigaret op. Check mijn mobiel: sms van Verkering: ik houd van jou jochie xxx. Steek nog een sigaret op. Mijn fijnbesnaarde wereld van rozen en vlinders viel met plafond en al op mij neer. De drankzucht drong zich duivels aan mij op. Mijn lippen prevelden dat ik zin had in een borrel. Ik luisterde naar mijn woorden en werd omarmd door het vriendje Fles. Goddank dat ik nog kon vluchten naar betere oorden, stampte de Rede met zware bassen in mijn oren. Mijn lieve Verkering zou deze ontboezeming niet 'trekken'. Ik zou

Ballustrada | 2008 | | pagina 83