nemen. Laat mij niet meer verleiden tot terugkeer naar de menselijke maat van sentiment. De uitroep! Het legt precies het accent op de lichtvoetigheid die mij voorstaat. Aan alles komt een eind. Niets is absoluut. Ook genot is eindig en mogelijk stevent elk liefdespaar in gestrekte draf af op een grote des illusie, er achterkomend dat er grenzen zijn aan elk avontuur. Plots blijkt ook de reserveband lek en vraag je je af wat je uit spookt in het dorre landschap van het Massive Central. Dan kijk je elkaar aan en constateer je dat je de Lust voor elkaar hebt uitgewoond. Indachtig het meesterwerk Bitter Moon, verfilmd door Roman Polanski naar de roman Lunes de fiel, wachtte dus ook Ons dat duister lot. En dat begreep mijn lieve Verkering. Vanuit het Massive Central gaat ieder zijns weegs naar een nieuw thuis. Genoeg! Even tussen U en mij, lieve lezer: zij was mijn Meissie. Ik was echt verliefd op haar. Mis haar nu. En nu nooit meer. Basta! De telefoon dringt ons bed binnen. De rinkel doet pijn. Nemen we op? Zij excuseert zich en springt met een karakteristieke hoekige beweging onder de lakens vandaan: kan Zus zijnLief. Ik houd het kort. Ik trek mijn roze badjas aan - Ja, dat leest U goed. Het illustreert mijn infantiele blindheid voor eigenwaarde - en neem de diep rode duster van mijn Verkering mee naar de huiskamer. Er overvalt mij een panische angst. Wie is nooit overrompeld door 'n achteloos belletje van waaruit een afschuwwekkende boodschap klinkt. Ik verkrop mijn nieuwsgierigheid wie er belt. Niet nu! schreeuwt mijn geweten. Laat mijn Ex niet bellen nu en mij ontmaskeren uit rancu neuze liefdesnood. We roken samen een peuk. Het telefoontje bleek van een Forumlid te zijn dat neigt naar stalking. Depressief en eenzaam klampt zij zich nog steeds aan ons vast. Zij belt regelmatig en het liefst wanneer we in bed willen spelen. Of zij kondigt een nieuwe zelfinoordpoging aan of zij biedt haar welgemeende excuses aan ons de vorige keer te heb ben belast met haar voornemen uit het leven te willen stappen. Mijn Verkering verzekert haar terug te bellen en adviseert haar naar www.helpmijnu.nl te surfen. Ik kom weer tot rust. We pikken de draad weer op en geven ons over aan het voorspel. Drukken de mentholsigaretten uit en gaan terug

Ballustrada | 2008 | | pagina 85