Azar Mahloujian is een Iraanse ver bannen schrijfster die sinds 1982 in Zweden woont. Ze studeerde Engelse literatuur en bibliotheekwetenschap aan de Universiteit van Teheran. Ze debuteerde in 1995 onder pseudo niem Nahid in het Zweeds. De sön- derrivna bilderna (Verscheurde foto's), het verslag van haar vlucht uit Iran en haar leven in ballingschap, werd een bestseller en verscheen ook in het Duits en Engels. Haar boeken hebben alle het thema 'balling schap' als onderwerp. Haar jongste boek Vi lyser som guid (We glanzen als goud) gaat over de Zoroastriërs in India. Zie ook www.azar.se Marcel Orie (1976) publiceerde zo'n vijftig verhalen en artikelen in ver schillende bundels en tijdschriften. Hij is redacteur bij het ver- halentijdschrift Wonderwaan. Zijn verhaal Nobunaga's misstap won in 2008 de SLAU HC-trofee. Onlangs verscheen zijn eerste boek, getiteld Een masker met een tong, bij uitgeve rij Verschijnsel. Michalis Piëris (Eftagonia, Cyprus, 1952) studeerde Griekse taal- en let terkunde en theaterwetenschappen in Thessaloniki en Sidney. Hij is als hoogleraar verbonden aan het insti tuut voor Byzantijnse en Nieuw- griekse Studiën van de Universiteit van Cyprus en redacteur van het literaire tijdschrift Ylantron. Naast poëzie publiceert hij filologische en kritische essays. Ben Schot (1953) is een in Rotter dam wonende kunstenaar, schrijver en uitgever. Zijn ongewone jeugd in Zierikzee is een regelmatig terug kerend thema in zijn werk, waarin de herinnering centraal staat. Schots werk strekt zich uit over meerdere disciplines: tekenen, foto grafie, film, tekst, en performance. Daarnaast organiseert hij met enige regelmaat projecten en tentoonstel lingen. Sinds 2000 geeft Schot via zijn Sea Urchin Editions hallucina- torische en visionaire literaire wer ken uit, zoals vertalingen van Henri Michaux, Pier Paolo Pasolini, en de surrealistische oertekst 'Les champs magnétiques'. Peter Steutel (1948) is grafisch vormgever, illustrator en beeldend kunstenaar. Daarnaast is hij werk zaam als communicatietrainer. In de jaren '80 maakte hij illustraties/ pentekeningen voor het kritische blad Nieuw Zeeland. Ook illustreerde hij het boek Of geweld zal worden gebruikt (Haktol 1982), een uitgave ter gelegenheid van een anti-re- pressiemanifestatie in Nijmegen. Momenteel is Peter als beeldend kunstenaar en bestuurslid verbon den aan Kunstwerkplaats KipVis in Vlissingen. Remco van Straten hield zich al tijdens zijn studie aan de Hoge school voor de Kunsten in Utrecht bezig met schilderen, fotografie, video, grafische vormgeving en digi tale verhaalkunst. Van Straten toont zich in elk medium bovenal een ver teller van verhalen, maar geeft daar van slechts een klein deel bloot; een uitnodiging voor de toeschouwer om buiten het kader verder te lezen. Van Stratens werk, vrij en in op dracht, is te vinden op www.remart.nl André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin, De Poëziekrant en Zeeuws Tijdschrift. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver-

Ballustrada | 2009 | | pagina 109