WERP DE EERSTE STEEN o Vanaf het ogenblik dat de gasten begonnen te arriveren 0^ wierpen zijn dochters hem blikken vol afkeer toe en vermeed 0 J zijn vrouw het zoveel mogelijk tegen hem te spreken. Wat de ci jongen betreft, die slaagde er handig in om overdag uit het zicht te blijven en alleen tevoorschijn te komen als het bedtijd was. Dat was allemaal het werk van het oude mens. Sinds zijn ministerie hem een auto met chauffeur had toegewezen had ze bij hem aangedrongen op een datum voor haar kleinzoons Qf heiligedraadceremonie, zodat ze met zijn succes kon pronken tegenover haar broers en zusters, alsmede de uitgebreide fami lie van wijlen haar echtgenoot. "Kijk hoe ze daar als een dikke spin zit, omringd door al haar afgrijselijke familieleden," mompelde zijn vrouw met een venijnige ondertoon, terwijl steeds meer onbekenden, die beweerden familie te zijn, uit de auto het huis instroomden. Hij had het hart niet haar terecht te wijzen, omdat het regelen van de meeste zaken tenslotte op haar was neergekomen. Bovendien was het waar dat zijn moeder in het afgelopen jaar Q) gezetter was geworden. Als ze opstond leek het alsof ze door de een of andere unieke zwaartekrachtwet de grond in zakte. 0 Een van zijn zusters was zelfs overgevlogen uit Engeland. Om morele steun te verlenen, zei ze. Vreemd dat zij dat moest zijn, als je bedacht hoe hevig zij in opstand was gekomen tegen zijn vaders rechtzinnigheid. Maar ja, nu waren ze zoveel ouder, deden zelfs sentimenteel over hun fouten, en hij nam nu al de O plaats in die zijn vader had toen zijn zuster het huis uit ging. Sommige van die mensen had hij niet meer gezien sinds hij HM een kleine jongen was. Al hun gezichten waren variaties op een thema, twee of drie thema's misschien, omdat zijn vaders fami lie er ook was. Brede Dravidiaanse gezichten, met de donkere,

Ballustrada | 2009 | | pagina 17