ben overgegeven aan zoetigheden en een van de tantes diende hem wonderolie toe. Hij sloeg elk aanbod van zijn vriendjes om buiten te komen spelen af; in plaats daarvan organiseerde neef Muthu, die geweldig op dreef was, cricketwedstrijden en expedities naar de mangobomen. Hij vermeed de omgeving van de keuken, waar zijn moeder en tantes honderden pakjes maakten met snoep en hartige hapjes om uit te delen onder de vertrekkende gasten. Zijn vader was zich ook aan het voor bereiden om terug te gaan naar Calcutta en de jongen hing om de oudere mannen heen als ze spraken over de grote buiten wereld en de oorlog en wat ze vonden dat Groot-Brittannië moest doen en Gandhi en voor het eerst wenste hij dat hij terug was in Calcutta, bommen of geen bommen. De cricketwedstrijd die neef Muthu organiseerde zou plaats vinden op de dag voor zijn vaders vertrek. Het hele dorp liep uit om te kijken. Minor Ayya en zijn vader haalden hem over om mee te doen omdat zijn worp als absoluut dodelijk werd beschouwd. Hij koos voor het team dat tegen neef Muthu uit kwam. Zijn vriendjes waren blij dat ze hem weer terug hadden op het speelveld. Er waren veel goedaardige plagerijtjes over zijn worp, die achteruit zou zijn gegaan door een gebrek aan oefening, maar hij voelde zich kalm en zelfverzekerd en het lukte hem twee wickets te raken voor neef Muthu aan slag kwam. Twee andere werpers deden moeite om Muthu uit te gooien, maar hij slaagde erin zo'n dertig runs te maken voor de jongen het veld in werd gestuurd om te werpen. Terwijl hij naar de pitch draafde was hij zich enkel bewust van een hevig verlangen om Muthu uit te krijgen, niets anders deed er toe. Het was een warme dag en alle spelers zaten flink onder het rode stof van het speelveld. Zijn teamgenoten stonden gespannen op hun plaatsen. De eerste bal verraste Muthu, hij stuiterde te dichtbij om hem te kunnen raken en door de harde misser van zijn bat stond hij voor gek. Op de tweede bal kon Muthu twee runs maken, maar toch leek zijn slungelige lichaam wortel te schieten. Nijdig op zichzelf bekortte de jongen zijn aanloop en maakte met zijn arm een volmaakte cirkel voor hij de bal in de richting van de gehate ge daante wierp. Het leek alsof hij in de lucht meer snelheid kreeg toen hij opveerde in een glansrijke boog en Muthus hoofd trof,

Ballustrada | 2009 | | pagina 27