die op de grond viel. Enkele ogenblikken lang leek alles stil te staan, voordat de mensen naar de vooroverliggende gedaante holden en het spel werd gestaakt. Voor het eerst sinds dagen zocht hij Chinnu op en vertelde haar wat hij had gedaan. Verbeeldde hij zich haar dankbare blik? Ze sprak geen woord, maar haalde water voor hem uit de put om het stof van zich af te wassen. Hij was vervuld van een groot gevoel dat de orde was hersteld, dat hij slag had geleverd en had gewonnen. Die avond stond zijn vader er echter op dat hij neef Muthu zijn excuses zou aanbieden. Hij was onderzocht door de dokter van het dorp, die hem rust had voorgeschreven. Hij lag in de hal, met zijn hoofd in het verband en leek erg met zichzelf te doen te hebben, terwijl de tantes hem vol bezorgdheid drankjes brachten om hem te troosten. De jongen was zijn vader nooit ongehoorzaam geweest, maar nu weigerde hij een excuus zelfs maar te overwegen. "Het was een spel, er kan van alles gebeuren tijdens een spel," bleef hij herhalen. Zijn vader verhief zijn stem waardoor zijn moeder en zusters kwamen aanhollen. "Maak ons niet allemaal ten schande! Ga ogenblikkelijk je excuus aanbieden!" De jongen stond bij de deur, zijn hoofd koppig gebogen. "Wat is er aan de hand met die knul, hij is naast zijn schoenen gaan lopen!" Niet in staat de minachtende toon van zijn vader te verdragen schreeuwde hij: "Je weet niet wat hij heeft gedaan! "Wie? Muthu?" Hij was zo vol van de onrechtvaardigheid van alles dat hij geen woord kon uitbrengen. Zijn moeder voelde op dat ogenblik dat de zaken serieuzer waren dan ze leken. Ze duwde haar dochters de kamer uit en sloot de deur. "Dus, wat heeft Muthu gedaan?" De tranen begonnen uit zijn ogen te stromen en terwijl hij de woorden uitstamelde voelde hij een diepe schaamte. "Die nachtheefthij ChinnugedwongenZijn keel sloeg dicht. Zijn vader keek zijn moeder lang aan, "Ik heb je gezegd dat het een vergissing was om je zuster te roepen." Zuster! Zijn wereld was nog meer op zijn kop dan hij dacht. Zijn vader schraapte zijn keel. "Kijk, het gaat om haar reputa tie. Zij is weduwe en ze woont alleen. Mensen kletsen. Het is goed, ze gaat morgen terug. We hoeven haar niet meer te zien." "En Muthu dan? Hij is toch zeker degene die gestraft moet

Ballustrada | 2009 | | pagina 28