digheid in het manoeuvreren. Via de lift kom ik op de tweede verdieping waar het kantoor van het Europe-Asia Policy Forum (EUforAsia) is dat ik sinds 1 januari leid. Het moet in de komende drie jaar uitgroeien tot een denktank over de Azia- tisch-Europese verhoudingen. We, dat wil zeggen de project coördinator Lin, een Vlaamse met een licentiaat in de politieke wetenschappen, en ik hebben uitzicht op het Berlayemont- gebouw. Het kunstwerk van David Cemy in het daartegenover liggende Justus Lispsius-gebouw is het gesprek van de dag met Nederland zinkend langs Minaretten in Delfts Blauw. Ik con stateer dat een minaret pal op de as Terneuzen-Goes staat. Lin heeft de eerste vergadering van de Sounding Board goed voorbereid. We komen bijeen met vier vertegenwoordigers van de Europese Commissie. Ik verwelkom ze, vooral Carlos, een hardwerkende Spanjaard, met wie ik de afgelopen maanden ge werkt heb aan de finalisering van het contract dat 23 december vorig jaar getekend is. Het duurt niet lang voor we een interes sant lijstje met actuele onderwerpen hebben voor de Brussels Briefings Series. Singapore, 20 januari Eergisteren ben ik aangekomen in Singapore na een vlucht van 12 uur en heb gisteravond in het Fullerton hotel, dat aan de haven van Singapore ligt, naar de inaugurele rede van Obama gekeken onder het genot van enige mini-burgers. De 'change- boodschap' is nog niet in de aard van het voedsel doorgedron gen maar wel in de maag opgenomen. Het kantoorgebouw van de Asia-Europe Foundation (ASEF), dat een van de partners in EuforAsia is, ligt op het terrein van de zeer uitgebreide campus van National University of Singapore (NUS). Het is de derde dag dat ik er werk en ik heb een werkkamer naast die van de portier Sharif, een humoristische moslim van 70 met een nog onverminderde grote bewondering voor Sukarno (hij weet natuurlijk dat ik uit Nederland kom). Hij koppelt die bewonde ring aan een afkeer van de Singaporese leiders. Hij vergelijkt de vrijwel tralieloze dierentuin van Singapore met die stad zelf: geen tralies maar zeker niet vrij. Als buitenstaander ben je je daar nog niet zo snel bewust van. De gesprekken met vertegen woordigers van ASEF verlopen vrij soepel maar dat kan van alles betekenen.

Ballustrada | 2009 | | pagina 89