Deajeon, 19 maart De afgelopen dagen hebben we uren in vergadering gezeten met maar liefst acht comités die zich met de organisatie van ICAS 6 bemoeien. Omdat Chungnam National University een organisatiebureau heeft ingehuurd dat 12.000 dollar per maand kost, zien de financiën er niet zo rooskleurig meer uit. Gelukkig hebben we als secretariaat al een voorschot gekregen, maar naar de rest kunnen we waarschijnlijk fluiten. We spelen hoog spel en ik vraag een schorsing van de vergadering aan. We laven ons aan de lentezon op een bankje terwijl provinciaals aandoende studenten voorbij schuiven. Met veel aplomb kon dig ik onze geste na de hervatting van de vergadering aan en er wordt opgelucht adem gehaald. Het budget komt weer in het zwart en ieders gezicht is gered. Door de koersstijging van de dollar kost onze geste in termen van euro's ons niets maar dat hadden ze natuurlijk zelf ook al berekend. Honolulu, 23 maart We zitten sinds 20 maart in het Manoa Surfrider Hotel op Waikiki Beach. In de afgelopen dagen oude bekenden gezien maar ook met veel nieuwe mensen kennis gemaakt. Het gespreksonderwerp: de organisatie van een Azië-festival rond onze conventie die we samen met onze oude vrienden van de Association for Asian Studies (AAS) in 2011 zullen houden. De decaan van de Hawai'i University biedt aan de werkgroep te voor te zitten. Hij gaat net als ons ook naar Chicago voor de Annual Meeting van de AAS. Chicago, 27 maart Ontmoeting met het bestuur van de AAS in de Fairmont room van het Mariott hotel waar de Annual Meeting plaatsgrijpt. Drie uur wordt er heen en weer gepraat maar de executive director van AAS, die met een Hollandse is getrouwd, en ik heb ben in een correspondentie van meer dan twee jaar alles voor bereid. Eigenlijk bestaat er al een tijd consensus over ons voor nemen. The Agreement zal ons per mail worden toegestuurd voor de laatste correcties. Diezelfde avond heffen we tijdens de Presidential Reception het glas op onze joint venture. Met mijn collega's van het HAS gaan we 's avonds naar de disco theek Excalibur waar je aan de uitbundigheid merkt dat de

Ballustrada | 2009 | | pagina 91