crisis hard aan het toeslaan is. Ik trek me niet al te laat terug in mijn kamer in het W Hotel Lakeshore en zie hoe sneeuw de zonsopgang over het Lake Michgan intensiveert tot die steekt in mijn zij. Leiden, 9 april De receptie ter gelegenheid van de 50st HAS Newsletter was gister in het Snouck Hurgronje-huis (genoemd naar de van oor sprong Zeeuwse Islam-kenner) aan het Rapenburg. Grappig dat zo'n baby opgroeit tot een volwassen product. De Rector, Paul van der Heijden, neemt het eerste nummer in ontvangst en roemt de multidisciplinariteit en internationale oriëntering ervan. Hij ontbrak vandaag bij de officiële opening van het LIAS. Professor Ivo Smits, de wetenschappelijke directeur kon digde in zijn openingstoespraak per direct zijn aftreden aan: een nouveauté. Om de pijn te verzachten zijn de palmen terug in de botanische tuin gezet. De oudste botanische tuin ter wereld, die van Clusius uit 1594, is plots, pal voor mijn deur, opgebloeid in 2009. Om de Leidse odeur wat weg te spoelen be sluit ik, a bout portant, Lin te trakteren op een diner bij Woods, een restaurant aan de oever van de Oude Rijn en wij drinken alvast een halve fles Chassagny Montrachet op de opening 29 april van EuforAsia in het Europese Parlement in Brussel. Santé. Sintjansteen, 11-12 april Vanmiddag heb ik bij verzamelaars thuis een fraai werk van Imandt gezien. Willem Imandt (1882-1967) is een dorpsgenoot over wie ik een monografie schrijf. Achter op de lijst heeft hij geschreven: 'Ongerepte bomen in de Preanger'. Ik kan het vrij makkelijk dateren en op waarde schatten. Dat laatste stellen de mensen het meest op prijs. Het zal mooi staan op de tentoon stelling die ik volgend jaar in Museum Nusantara in Delft zal samenstellen. Het maritiem Muzeeum in Vlissingen zal ik vragen tegelijkertijd een tentoonstelling in te richten over zijn zeegezichten. De Paasdagen lenen zich verder bij uitstek voor het voltooien van artikelen of verhalen zoals dit. Eergisteren viel, terwijl ik El Pais en The Harold Tribune kocht, mijn oog op Taoïsme. De weg om niet volgen van de onlangs overleden filosofe Patricia de Martelaere. In mijn sinologische tijd heb ik natuurlijk met het Taoïsme geflirt. 'Mijnheer, wandel met Te en

Ballustrada | 2009 | | pagina 92