VOORWOORD O) O# at at Een redactie van een literair tijdschrift krijgt vooral reacties van lezers als er iets misgaat of als er een product geleverd is waar iets aan mankeert. Wij van Ballustrada hebben het geweten dat we zo nodig de audiovisuele ontwikkelingen wilden volgen. Af gelopen augustusmaand stuurden we alle abonnees een DVD met opnamen van een poëzieproject. De deelnemende dichters waren door een professionele cineast/vormgever gefilmd. Het hoesje van de DVD zag er prima uit. De beelden konden over tuigen, maar helaas, de geluidskwaliteit was pet. Een diepe, donkere rommellade is geduldig, was ons advies aan bellers en rechtstreekse klagers. En wat onszelf betreft luidt voorlopig de richtlijn: blijf het papier trouw. Een ander project verliep succesvoller. Ballustrada organiseerde samen met de SCEZ een poëziewedstrijd. Meer dan 250 deel nemers stuurden gedichten in naar aanleiding van het thema Verdronken Geschiedenis. Winnaar: Harmen Wind met 'De zwem mer'. De tweede en derde prijs ging respectievelijk naar Marijke van der Weel en Stevine Groenen. In een volgende aflevering meer over dit project. (O C fN Wat deze uitgave betreft, springt vooral de uitstekende af levering van Laaglandse Poëzie in het oog met werk van stads dichters. Samensteller Paul van Leeuwenkamp is erin geslaagd de stadsdichters van de grootste steden van België en Neder land te interesseren, alsmede de dorpsdichter van het tot verdwijnen gedoemde Doel. De boeiende inleiding over de tegenstrijdigheden en mogelijkheden van de functie van stads dichter komt van Ingmar Heytze. Ook het proza bestrijkt, na ons recente thema over het Oosten (dat zich overal bleek te bevinden), weer tal van secties van de atlas - om over het ongekarteerde gebied maar te zwijgen. Q>

Ballustrada | 2009 | | pagina 2