weekendverblijf, waar een verbouwde coupé in te herkennen viel, overtuigde me. 's Middags zouden we in Woodstock bij een voormalig station zelfs een spoorbrug vinden. Samen met reisgenoot Arthur Frost junior kon Arthur Cravan in 1917 dus inderdaad vanuit Meductic per trein vertrekken naar New Foundland. De laatste brief die Cravan schreef vanuit de Cana dese provincie New Brunswick was gedateerd Meductic. Mardi (11 septembre 1917). De postzegel was echter afgestempeld in Woodstock. Ik stelde me voor dat Cravan even uit de trein was gewipt om de brief op het perron te posten en dat de vrienden langs deze kant naar North Sydney reisden en niet via St. John in New Brunswick aan de Bay of Fundy, zoals Cravan suggereert in een eerder verstuurde brief aan Mina Loy, zijn vriendin in New York. Het museum en de bibliotheek bleken op zondag gesloten. De toeristische wandeling langs de Heritage-houses met in de tuinen en op veranda's duttende oudjes heeft tot gevolg gehad dat ik Woodstock niet meer in de eerste plaats koppel aan pop festivalachtige toestanden. Het was stil in het stadje en op een bankje aan de rivier zittend, genoot ik van die stilte en het enige wat mijn aandacht trok was het piepende geluid van jonge visarenden die contact probeerden te houden met hun ouders. Stroomafwaarts ontdekte ik de horst. Op de terugweg naar Meductic bezochten we het verscholen dorpje Benton met een typische Covered Bridge over de Eels River en een natuur lijke barrage in het meer. Canadaganzen met jongen vertoefden er en we zagen ook pestvogels en belted kingfishers. Op de tele foondraden zaten kolibries en juist op het moment dat ik recht voor de rivier naar het snelstromende water stond te kijken, naderde een zeearend laag boven het water. Ik fantaseerde dat Cravan en Frost hier in alle anonimiteit net als ik een tijdje hadden genoten van de rust. Terug in de B. B. bleek Bill de plek in Benton heel goed te kennen. Hij had er vaak gejaagd op elanden en er ooit een bruine beer geschoten. Alleen al de blik van Barbara reduceerde Bills schuttersverhaal tot een fabeltje. Minder ongeloofwaardig was het krantenknipseltje uit de Carleton Sentinel uit 1902 dat ze ons 's avonds te lezen gaf:

Ballustrada | 2009 | | pagina 82