Miss Marsten gearresteerd De uitspraak van het gerecht betreffende de dood van George Marsten in Meductic is donderdag openbaar gemaakt. De jury is van oordeel dat de overledene is gestorven aan strychnine dat is toe gediend door een of meerdere leden van zijn familie. Miss Marsten is gearresteerd door de Kroon, vertegenwoordigd door J.R. Murphy. Naar aanleiding van dit berichtje, dat in de plaatselijke krant verschenen was in de rubriek 'Honderd jaar later', had Barbara een verhaal opgeschreven dat haar altijd was bijgebleven: Annie van Annie's Mountain Jaren geleden toen ik als klein kind in Alberta woonde, vertelde mijn grootmoeder mij over Annie en George (mijn oudoom). Ze woonden ooit waar nu het Howlandhouse staat. Een zus van mijn groot moeder was er op een avond op visite. Er was melk klaargemaakt en in de keukenkast gereedgezet voor de baby en George. Later die avond, krijste Annie: "De idioot heeft de verkeerde melk gedronken!" De baby had de melk gekregen met het vergif erin dat bedoeld was voor George. De baby stierf en het grafje bevindt zich op de begraaf plaats in Meductic. George stierf later en bleek toen ook te zijn ver giftigd. Annie werd gearresteerd en beschuldigd van deze moord. De rechtzaak vond plaats in Fredericton. Vanwege gebrek aan getuigen werd ze vrijgelaten. Meductic bereidde haar een grootse ontvangst. Het blijkt zo te zijn dat ze tijdens een ernstige griepepidemie in vele gezinnen in het dorp de zieken had verpleegd en ze was zodoende een graag geziene vrouw. Mijn grootmoeder vertelde me dat als haar zus naar de rechtzaak zou zijn gegaan, Annie er niet zo vanaf zou zijn gekomen. Ik vraag me nog steeds af of zij de afwezige getuige was aangezien ze vertrokken was naar het Westen. Wat Annie betreft, zij hertrouwde met de neef van George, Peter Mars ten. Al vroeg de volgende ochtend bleek dat Porter die nacht onwel was geworden nadat hij de vorige dag in de middag ook al een aanval had gehad. Hij was opgenomen in het verzorgingstehuis in Woodstock en Barbara gaf ons weinig hoop meer dat we hem nog te spreken zouden krijgen. We reden weer naar Wood stock voor een bezoek aan het plaatselijke museum, het zoge naamde Connell House en aan de bibliotheek. In het archief van het museum vonden we slechts krantenknipsels die Barbara 00

Ballustrada | 2009 | | pagina 83