teur van o.m. Ballustrada. Actief als recensent, co-auteur van geschiede nismethoden. Recente titels: Thuis in Zeeland (Terra), Geschiedenis van Zeeland (Walburg Pers, met Johan Francke), Kleine leviathan (Verschijn sel). Zie ook www.janjbkuipers.nl. Marcel Orie (1976) publiceerde meer dan vijftig verhalen en artike len in verschillende bundels en tijd schriften. Hij is redacteur bij het ver- halentijdschrift Wonderwaan. Zijn verhaal Nobunaga's misstap won in 2008 de SLAU HC-trofee. Onlangs verscheen zijn eerste boek, getiteld Een masker met een tong, bij uitgeve rij Verschijnsel. Sindsdien is hij ook genomineerd voor de Brandende Pen 2009, de prijs voor het beste Nederlandse korte verhaal van tijd schrift Lava. Dick O. Schultz werd krap voor de watersnood in Rotterdam geboren, en die stad bleef veertig jaar lang uitvalsbasis. Thans woont hij op een dorp, ook aan een rivier, om te moeten schrijven. Publiceerde meer malen in Ballustrada. In 2009 ver scheen zijn bundel bioscoopverha- len Zakcinema. Remco van Straten houdt zich al sinds zijn studie aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht bezig met schilderen, fotografie, video, grafische vormgeving en digitale verhaalkunst. Van Straten toont zich in elk medium bovenal een ver halenverteller, maar geeft daarvan steeds maar een deel bloot; een uit nodiging voor de toeschouwer om buiten het kader verder te lezen. Van Stratens werk, vrij en in op dracht, is te vinden op www.remart.nl. André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin, De Poëziekrant en Zeeuws Tijdschrift. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver driet (Wagner Van Santen, 2006). Hij publiceerde in vele verzamel bundels, o.a. Een leeuw is ook eigen lijk iemand (2006) en In een Blauw- geruite Kiel - poëzie over De Ruyter (2007). Van der Veeke is hoofdre dacteur en columnist bij Ballustrada. Jan Verschoore is parttime beeldend kunstenaar ('kunst na arbeid') en maakt al ruim 20 jaar klein-grafiek. Gedurende zijn mail-art periode werden zijn 'artistamps' (kunste naarspostzegels) voor diverse publi caties gebruikt. Zijn 'zegelblokken- project' werd o.a. tentoongesteld in Het Museum van het Boek (Meer- manno Westreenianum te Den Haag). Tegenwoordig maakt hij voorname lijk prenten d.m.v. de linosnede (hoogdruktechniek) op een wat gro ter formaat dan zijn 'artistamps'.

Ballustrada | 2009 | | pagina 97