MEDEWERKERS Jopie Adriaanse-Roelse schrijft onder de naam Johanna W. Meerdere nominaties en prijzen. Gaf in eigen beheer vier kleine bundels uit, o.m. Kind van de Zee en Bladeren door de seizoenen. J. Baas-Hazenbosch schrijft poëzie. Hendrik Carette (Brugge, 1946), dichter en essayist. Debuteerde met de dichtbundel Winter te Damme (1974); in 2006 verscheen zijn zesde dichtbundel Gestolen lucht. Essays in het tijdschrift Gierik Nieuw Vlaams Tijdschrift. Medewerker aan Kreatief, Kruispunt, Maatstaf, Meer voud, Ons Brussel en Poëziekrant. In de dikke Komrij is Carette present met drie gedichten. Meer informatie: www.hendrikcarette.be Emma Crebolder is geboren (Van der Velde) te Sint Jansteen. Afrikaniste, publiceerde vele poëziebundels, zoals Zwerftaal (1995), Dansen met een vos (1998), Golf (2003), Toegift (2006), Vergeten (2010). Eerste stadsdichter van Nederland (Venlo in 1993). In 2006 ontving zij op het kasteel te Bazel de Orde van de Vossenstaart voor haar bijdragen aan het literaire voortbestaan van (Reynaert) de vos. Zie ook www.emmacrebolder.com Rik Dereeper (Torhout, 1962) woont en werkt te Kortrijk. Hij schrijft al 24 jaar poëzie en behaalde verschillende literaire prijzen. Poëzie van zijn hand verscheen in diverse tijdschriften, zoals De Poëziekrant. Voorjaar 2011 debuteert hij met een bundel jeugd poëzie. Peter Dieleman (1954) is troubadour. Hij bracht drie lp's en 5 cd's uit in de Zeeuwse streektaal. Zijn werk varieert van absolute (doordachte) nonsens tot poëzie. Schrijft daarnaast ver halen, gedichten en artikelen die verschenen in o.m. Tijdschrift Noe, ANWB Kampioen, de ZLM-krant. Schreef een hoofdstuk voor Alles over knoflook (1992), bracht zelf de bun del Een Schomp op Schrift uit (ver halen en poëzie, 1982). Helen Dunmore Zie de inleiding van deze aflevering van 'Taal Ver Taal'. Eelke van Es is dichter te Groningen. In 2008 publiceerde hij gedichten in Tzum, Op Ruwe Planken, Krakatau, Schoon Schip, De Gids, Digther, Op spraak, en op Kosmose, blue-turns- grey, en De Contrabas. In volgende jaren ook elders. Johan Everaers (1949) schrijft ver halen en artikelen over ornitholo gische onderwerpen in o.a. Sterna en De Levende Natuur. Initiatiefnemer en organisator van de tentoonstellin gen in galerie Galerij in Zierikzee. Actief in het mail-artnetwerk (pseu doniem Ever Arts). Publiceert op dit terrein in o.a. Ballustrada. Zijn op on verwachte tijdstippen verschijnende

Ballustrada | 2010 | | pagina 104