UNITED WE STAMP QJ (3 0> (3 O PM Bijdrage aan de expositie/manifestatie 'Berichten uit de DDR' rond de wALLofsmALLart in kunstwerkplaats KipVis te Vlissingen, 2009 (een project van Ko de jonge t.g.v. de twintigjarige herdenking van de val van de Muur). Jaren na de val van de Muur ontstond binnen het mailart- netwerk mijn BIRDLAND, een imaginair land dat ik oprichtte na een oproep daartoe in het mailartnetwerk door Piermario 'Slangenarend' Ciani. De enige ex-oostblokkers uit het mailart netwerk die ook zijn vertegenwoordigd in Birdland zijn Pawel Petasz en Karla Nachtegaal Sachse. Op een totaal van zestig Birdlanders zijn dat er natuurlijk weinig. Het heeft waarschijn lijk te maken met het feit dat ik pas mailartiest werd rond 1986. Johan Koekoek van Geluwe, beter bekend als de conservator van het Museum of Museums in Waregem, zei mij enige tijd geleden in een uiterst plezierig gesprek dat wat hem betreft zijn eigenlijke mailartactiviteiten stopten bij de val van de Muur. Johan van Geluwe had het altijd uitdagend gevonden om contact te hebben met de mailarters achter het IJzeren Gordijn. Dat contact maakte mailart voor hem interessant. Ikzelf, in het mailartcircuit bekend onder de naam Ever Arts, vond het ook bijzonder om in contact te komen met de postkunstenaars uit de Oostbloklanden. Zo af en toe open ik nog wel eens de archiefdoos met de aandoenlijke ansichten uit bijvoorbeeld Roemenië. Ik stuurde bij mijn gebruikelijke mailart soms kleur potloden mee of maagdelijke velletjes papier. Pas later reali seerde ik me dat veel post vóór bezorging werd gecontroleerd of nooit zijn bestemming bereikte. Laat ik me beperken tot de DDR en eerst eens uitleggen wat dat eigenlijk allemaal is voor gedoe met die vogelnamen. Af en toe ts>

Ballustrada | 2010 | | pagina 27