VOORWOORD Voor u ligt weer een zeer diverse uitgave, waarin de vaste rubrieken vertrouwde bakens zijn. Laaglandse Poëzie biedt een aangevulde selectie van hoog geëindigde gedichten van de poëziewedstrijd Verdronken Geschiedenis, in 2009 georgani- 3 seerd door de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland in samen- werking met de redactie van Ballustrada. Winnaar werd Harmen Wind met zijn plastische verbeelding van overstromingshorror. In Taal Ver Taal biedt Kees Klok de lezer zijn nauwgezette ver taling van gedichten van Helen Dunmore, een Britse dichteres die de werkelijkheid te lijf gaat met dromen verwekkende beeld spraak. Nooit koketteert zij met onbegrijpelijkheid of 'gelaagd heid' tot de zevende graad. Dan is er in De Gesel en de Veer aandacht voor het legendarische Britse new wave-tijdschrift new worlds. Minor wordt lexicograaf en De Juiste Verkeerde Verban den neemt de bijna spreekwoordelijke dronken Indiaan onder de loep. De bijdragen die niet rubriek- of themagebonden zijn, vormen een waaier van proza en poëzie met medewerking van oude vertrouwde medewerkers én namen die voor het eerst in ons C tijdschrift opduiken. Zoals bekend staat de positie van het papieren literaire tijd- schrift ter discussie. Kan het allemaal niet sneller en beter via het literaire e-magazine? Wij van Ballustrada menen natuurlijk van niet. Wij houden van de echte wereld en dus ook van papieren streling. Opmerkelijk in dit opzicht: volgend jaar bestaat ons tijdschrift 25 jaar. Wij laten dat feit niet zonder laweit passeren. Er komt een jubileumnummer waarover we nog niets verklappen. En een tentoonstelling over een kwart eeuw Ballustrada. Wellicht ook trachten we de honderden medewerkers bijeen te drijven binnen een feestelijk kader. Hare tS O» O» CU <N

Ballustrada | 2010 | | pagina 2