uitgezonden in de Verenigde Staten, Duitsland en andere lan den. In de zeventiger jaren zou in een voormalig paviljoen van de Expo 67 in Montreal een tentoonstelling een aantal zomers lang replica's van verschillende historische artefacten laten zien die volgens Von Daniken bewijzen vormden dat de aarde door anderlingen was bezocht. Sladek is eigenlijk te verontwaardigd om effectief de twijfelaars van zijn argumenten te overtuigen. De inhoud van dit boek bewijst niets, hoewel de verkoopcijfers er van driehonderdduizend in Duitsland) Barnums bekende sukkel statistieken lijken te bewijzen.') Het is echt een Bamumboek, een vuige diashow die is volgepakt met Forteaanse feiten en Ripley-rariteiten, waar je allerlei oude favorieten tegenkomt zoals de Grote pyramide, Paaseiland, UFO's en buitenzintuiglijke waarneming. Daniken begint met onbekende of twijfelachtige data, en gaat vervolgens verder op het logische pad dat alle zottenklap-hoge- priesters graag volgen, waar het Nauwelijks Mogelijke verwordt tot het Waarschijnlijke en uiteindelijk in het Zekere verandert. Laten grottekeningen mensen zien met verdikte ledematen en ver grote hoofden? Dat kunnen alleen maar RUIMTEPAKKEN en HELMEN zijn! Die dingen die uit hun hoofd steken (die vulgaire archeologen lang abusievelijk voor gewone dierenhorens hebben gehouden) zijn natuurlijk ANTENNES! Sladek opent cynisch, met een aanbeveling dat iedereen die nog gelooft dat superieure wezens van de sterren hier in het verre verleden zijn aangekomen dit boek moet lezen om op andere gedachten te komen. De jaren na Sladeks artikel hebben laten zien dat Von Danikens boeken helaas niet die impact hebben gehad, integendeel. Harrison over marihuana M. John Harrison recenseert The Marijuana Papers, dat in januari van dat jaar was verschenen bij de grote Britse uitgever Panther. In de drie secties van deze dikke artikelenbundel verzamelt 1) 'Er wordt elke minuut een sukkel geboren', voetnoot van RC en niet van Sladek

Ballustrada | 2010 | | pagina 74