redacteur David Solomon voornamelijk 'pro-pot'-bijdragen die marihuana literair, maatschappelijk en wetenschappelijk be naderen. De wetenschappelijke sectie bevat een artikel van William Burroughs (ja, die WB) over het verschil tussen kalme rende middelen en hallucinogenen, en twee wetenschappelijk onderbouwde meningen over het effect van marihuana. M. John Harrison merkt fijntjes op dat 'een van de De LaGuar- dia experimenten aangaf dat marihuana verbale en emotionele diarree bevordert: het verhalendeel van dit boek onderschrijft dat resultaat.' Zijn pleidooi is er één van nuchterheid: 'Wat nodig is, is een simpele, onweerlegbare constatering van che mische en farmacologische feiten.' Platt over de underground Charles Platt bespreekt Some of IT, een bundel artikelen uit het undergroundtijdschrift The International Times. Dit alternatieve Londense tijdschrift verscheen voor het eerst in oktober 1966, veranderde zijn naam een tijdlang in IT omdat naar verluidt The Times grote bezwaren had tegen de oorspronkelijke naam. Het blad publiceerde bijdragen van prominenten als feministe Germaine Greer en de al eerder genoemde William Burroughs. Zoals Platt het formuleert, 'International Times heeft zich een plaats verworven als een nieuwsblad met evenveel totem achtige betekenis voor de langharige generaties als een serieus zondagsblad dat heeft voor de korterharige.' Maar Platt kan de bundeling slecht verteren. IT bestaat volgens hem uit 'weggooi-niemandalletjes om vis in te verpakken', met recepten voor hasjcake, instructies hoe je parkeermeters kunt ontregelen, hoe je het beste gewone sigaretten in een mari- huana-etheroplossing kunt drenken, enzovoort. IT moet het hebben van de controverse over drugs, en het enige steek houdende artikel in het boek komt volgens Platt van William Burroughs, die een lans breekt voor de rol die de underground- pers heeft om de waarheid over drugs te verspreiden als tegen wicht voor de sensatieverhalen uit de roddelpers. Maar, zegt Platt, dit boek laat pijnlijk zien dat IT juist op het gebied van waarheid tekortschiet:

Ballustrada | 2010 | | pagina 75