longkanker... volgende week ga ik bij haar op bezoek. Ze is architect en woont in Rotterdam... ja, ja, ja... ik kan moeilijk van dat meisje verlangen dat ze hier op de Berg komt wonen. Heb een waakhond gekocht... een Rottweiler-puppie... Mag alleen van Baasje houden... Zij staat midden in het leven en heeft een carrière voor zich... Froukje hè!.. Eigenlijk is ze ook veel te mooi... zo schoon en teer, ja, ja... ik ben veel ouder dan zij... geweldige seks... viagra hè... niet te ge loven... ja, ja...oh, jullie willen zeker naar bed? Ik bel van de week nog een keer en dan vroeger... ja, ja... makkelijk is het niet... verliefd zijn... (ijsklontjes)... Jenny is een tof wijf... ik hang op." Vorige week zondagavond liggen we in bed te luisteren naar geluiden van de zolderkamer waar onze oudste dochter kwar tier houdt en haar vriendje afrost. De telefoon gaat. Tis Ger. Hij vertelt ons dat hij dood gaat: "Ja, met Ger. Ik ga dood en ik houd van jullie... kanker! Mijn longen zijn schoon. Wat heb ik je gezegd!... Uitgezaaid in mijn lever. Ik bel met mijn satelliettelefoon. Die kan elk moment wegvallen op de Berg... wacht op jullie!" Godverdomme! Ben onlangs nog met mijn moeder naar het ziekenhuis gegaan. 89 jaren oud. Zij vermagert sterk en is somber. Hup onder de scan ermee. Niets te zien. Diagnose: meer rijstepap eten. Vliegen vanaf Brussel naar Dublin, vandaar met de huurauto dwars door Ierland naar de westkust. De TomTom doet het goed, ware het niet dat de Europese subsidies radicale verande ringen van infrastructuur uit de grond hebben gestampt, zodat de aanleg van snelwegen sneller gaat dan het uploaden van nieuwe satellietfoto's. We naderen Galway. Nu komt het moeilijkste gedeelte. Ger woont niet in een dorpje. Hij woont op een Berg. Zijn adres is de naam van de Lodge die op die Berg staat. In de Connomara zijn wel meer bergjes met huisjes er op. Toch gevonden. Vanaf de doorgaande weg links af, steil omhoog, het niemandsland in. We herkennen de weg nog van twaalf jaar geleden. Zo hob belen we vier kilometer door het karakteristieke ruige land schap. We passeren schapen en een solitair mens die turf steekt: Straight ahead, the road might be a bit bumpy. Give Dutchie my love. Bij het hek aangekomen kijken we omhoog. Er komt rook uit de schoorsteen. De huizen in deze streek zijn gebouwd uit gestapelde blokken graniet. In de zomer ademt de steen liters

Ballustrada | 2010 | | pagina 9