Johan Everaers (1949) schrijft ver halen en artikelen; hij publiceerde over ornithologische onderwerpen in o.a. Sterna en De Levende Natuur. Everaers is initiatiefnemer en al meer dan twintig jaar organisator van de tentoonstellingen in galerie Galerij in Zierikzee en is actief in het mail-artnetwerk onder het pseu doniem Ever Arts. Hij maakt sinds kort deel uit van de redactie van Bal- lustrada. Zijn op onverwachte tijd stippen verschijnende eenmanstijd schrift Leskimo de Zierykzée beleeft in 2011 de vijftiende jaargang. Philippe Fumery (Hazebrouck 1955) woont en werkt in Saint-Georges sur L'Aa bij Duinkerken. De hier gepu bliceerde gedichten verschijnen in 2010 ook in Frankrijk in de nieuwe bundel Saule Abattu. Natuur- en land schapsimpressies vormen het be langrijkste thema van zijn bundel Caïeux (2009). In 2003 verscheen zijn roman Les voies navigables. Ko de Jonge (1945), de vormgever van Ballustrada, is betrokken bij di verse activiteiten op het gebied van de beeldende kunst, van tekeningen tot objecten, installaties en projec ten. Veel werk vindt plaats in de wereld van mail-art. De Jonge be heert de 'wALLofsmALLart' in de kunstwerkplaats Kipvis, Vlissingen en het 'ARTisSTARTplus', een archief met kunstenaarsboekjes. Is tegen woordig ook de decorontwerper van de 'Mannen van Papier' (Wim Hofman, Jan J.B. Kuipers, Thom Schrijer, André van der Veeke). Jan J.B. Kuipers (Zaamslag 1953) was stadsdichter van Middelburg 2005/ 2006. Publiceerde ca. 50 boeken en honderden bijdragen: geschiedenis, archeologie, letteren, SF, thrillers, jeugdliteratuur. Prijzen (non-)fictie. Essays, verhalen en poëzie o.a. in Hollands Maandblad, Optima, Spiegel Historiael, De Tweede Ronde, Kort verhaal, vertalingen in bloemlezin gen als An der Grenze. Redacteur van o.m. Ballustrada. Actief als recen sent, co-auteur van geschiedenis methoden. Recente titels: Kleine leviathan (2009), Hannelore (met G.P. Kuipers, 2010), 'Ik ben een stenen bikker' (2010). Zie ook www.janjbkuipers.nl Joris Lenstra studeerde literatuurwe tenschappen. Schrijft vooral poëzie en vertaalt Engelstalige gedichten; zoals Whitman's 'Song of Myself' ('Lied van Mijzelve'), dat o.a. een goede recensie in de Poëziekrant kreeg. Werkt aan zijn eerste dicht bundel die in 2011 zal verschijnen. Zie ook http://www.stichting-na- dorst.nl/Lenstra/ Arjen van Meijgaard (Den Haag, 1973) publiceerde verhalen in onder andere Lava, Deus ex Machina, Bal lustrada en De tweede ronde. Las tweemaal een verhaal voor in 'Dui zend Woorden' van de VPRO, één daarvan verscheen in De beste ver halen van Duizend Woorden (2008) en in Bulkboek (2008). In 2009 geno mineerd voor de verhalenwedstrijd van De Brakke Hond. Recenseert (non-)fictie voor NBD/Biblion en Franse literatuur voor www.athe- naeum.nl. Zie ook www.arjenvanmeijgaard.nl Marcel Orie (1976) publiceerde meer dan vijftig verhalen en artike len in verschillende bundels en tijd schriften. Hij is redacteur bij het verhalentijdschrift Wonderwaan. Zijn verhaal Nobunaga's misstap won in 2008 de SLAU HC-trofee. On langs verscheen zijn eerste boek, ge titeld Een masker met een tong, bij

Ballustrada | 2010 | | pagina 108