BH Den Haag te wachten. Toen de trein afremde, zag hij voor een van de ramen het hoofd met de zwarte hoed voorbij schuiven. Armando zag hem niet, keek geconcentreerd naar iets op zijn schoot. In de trein spraken ze weinig, Armando schreef met een pot lood in een groen schriftje, keek af en toe peinzend uit het raam, wierp een korte blik op Hans, en noteerde weer een paar woorden. Hij keek naar buiten, Dordrecht lag er vredig bij op deze vroege zondagochtend. Misschien moest hij daar in de nabije toe komst ook voorlezen. Waarom liet die man hem dit doen? Hij kon het met één opmerking verpesten. Of zou er meer achter zitten dan alleen de afkeer van voorlezen en vragen beant woorden? Het waaide in Vlissingen. Volgens Armando was het tien minuten lopen van het station naar het hotel. Hij wist de weg. Ze beklommen de trap naar de derde verdieping van het statige oude herenhuis. Hans had nog anderhalf uur voor hij in de Hooischuur moest zijn, het theater waar de literaire middag plaatsvond. Armando gaf aan nog wat te willen schrijven. Zijn verhaal vorderde, het einde was in zicht. Misschien dat hij zelfs vanavond de laatste zin aan het papier kon toevertrouwen. 'Als je wilt, mag je het lezen, als eerste. Jij leest, ik schrijf, zo is toch de verdeling?' Armando grinnikte. 'Ik blijf natuurlijk de schrijver.' Hans verkleedde zich. De wollen coltrui kriebelde. Waar was hij in hemelsnaam mee bezig. Gerard Loef had waarschijnlijk zo door dat er een namaakauteur tegenover hem zat. Dat moest hij kunnen zien, kunnen ruiken. Soort herkent soort. Onzin, hij zou net als vorige week een paar fragmenten voorlezen, rustig om geen fouten te maken, en daarna de vragen beant woorden met veel woorden, mooie woorden. Hij trok de zwarte bandplooibroek aan, wreef met zijn sok over de zwarte schoenen tot ze glommen en deed wat gel in zijn haar zodat het goed overeind bleef staan. Hans keek in de spiegel en voelde zich belangrijk. Hij was de schrijver en zou vol overtuiging handtekeningen zetten, complimenten in ontvangst nemen en met zijn collega over het schrijversvak praten. Hij was Armando de Vlieger. ^nrrn.

Ballustrada | 2010 | | pagina 24