Er moet een meetlint aan te pas komen om de gedecimeerde snor te meten. De gelegenheidskappers worden nu en dan buitengewoon griezelig. Spraakverwarringen dreigen de vredig slapende kapitein op een geamputeerd been of een paar ver wijderde amandelen te komen staan. Zijn eigen kapitein Rode Poon had ook een houten been gehad, bedenkt Arend nostalgisch. CHICO: It can stand one more snoop in the middle, I think. In the middle, one snoop. That's fine. That's very good. I think it's a little bit rough right here. I fx that. Introvert en loensend grijpt Harpo gehoorzaam en gretig naar het scheermes. Arend geniet. Hij zou ook weer moeten gaan schrijven. Misschien voor een volwassen lezerspubliek. Geen concessies meer aan het publiek, gewoon doen waar hij goed in is. Waar hij in uitblinkt. Niet voor een publiek, maar voor zich zelf schrijven. De hoop een publiek te vinden dat hem intellec tueel bij kan benen heeft hij jaren terug al laten varen. CHICO: One more snoop. That's beautiful? That's what you call a work of art. Boven zijn hoofd klinken de voetstappen nog steeds als trom geroffel. Wat zijn ze in godsnaam aan het uitspoken daar boven? De televisie gaat nog wat harder. CHICO: Hey, you know, I think you give him one snoop too much. De klok vertelt hem dat het inmiddels al over twaalven is en omdat alleen alcoholisten voor het middaguur drinken, schar relt Arend met een schoon geweten naar de keuken om zichzelf een royale cola vieux in te schenken. Derde Even daarvoor is Sharonda thuis gekomen van haar vroege dienst. In de woonkamer zit Ronnie alweer voor zijn gloed nieuwe platbeeldscherm genesteld. Formule 1, dus zijn ogen verlaten geen moment het scherm. Haar vriend is een man van twaalf ambachten en hij bepaalt zijn eigen tijden: momenteel rijdt hij rond met een bestelautootje en voorziet de koffieauto- maten van cafés en bars van bonen. "Zware dag, lieverd?" vraagt hij opgewekt, zonder haar aan te kijken.

Ballustrada | 2010 | | pagina 38