Ze schopt haar sandalen uit. "Uhuh. Ik ga nog even liggen, schat... ik ben kapot." "Tuurlijk, schat." Het gebruik van koosnaampjes is een wederzijdse reflex gewor den. Ze sluit de slaapkamerdeur achter zich, maar het geronk van de motoren volgt haar nog steeds. Ze wurmt zich uit haar verpleegstersuniform en laat het op de grond vallen. Het zit de laatste tijd krap rond de buik en heupen en ze vermoedt dat ze weer wat is aangekomen. Ze loopt langs hun bed, om het slaapkamerraam te sluiten en de luxaflex dicht te doen. Het zonlicht valt als een rechthoek over het bed met de wanordelijke lakens en kussens. Ze draait de luxaflex dicht en staart verlangend naar haar bed. De laatste zonnestralen die tussen de kantelende luxaflex doorglippen laten iets op het hoofdkussen glinsteren. Op haar hoofdkussen. Ze draait de luxaflex weer open. Haar vermoeidheid deinst achteruit als een kat voor water. Met twee grote stappen staat ze aan het bed en vist daar bewijsstuk A van haar EIGEN hoofdkussen. Met een lange, goudblonde haar tussen haar gitzwarte vinger toppen treedt ze de woonkamer weer binnen. Dames en heren van de jury... "Ronnie..." Zijn blik blijft aan het beeld gekluisterd. wat doet die godverdomde blonde haar in mijn bed, jongen!" Hij blijft er vrij kalm onder, maar nu kijkt hij haar tenminste aan. "Hmmm?" Inmiddels staat ze over hem heen gebogen. Duwt de haar onder zijn neus. Loensend krabbelt hij zijn ongeschoren kin. Hij kijkt langer niet naar de haar, maar probeert haar in de ogen te kijken. Op school heeft Sharonda wel eens gehoord over een onderzoek naar testosteron. Het bleek dat mannen die geconfronteerd werden met overdadige mooie en sexy ver pleegsters een veel sterkere baardgroei vertoonden. Als dieren die zich opmaakten voor een paring. (Of probeert de auteur er nu zaken aan de haren bij te slepen?) "Dit bedoel ik, Ronnie! Dit! Kijk!" "Da's er een van jezelf..." Met haar vrije hand wuift ze langs haar eigen gitzwarte, glim-

Ballustrada | 2010 | | pagina 39