VOORWOORD O) Twee uitgaven deze herfst/winter. Een boekje over de Mannen van Papier en het reguliere najaarsnummer van Ballustrada. Het O kleinood over de Mannen van Papier, prachtig vormgegeven door Ko de Jonge, behoeft geen nadere uitleg. Alles wat er over te zeggen valt, kunt u in het boekje aantreffen. <3 O» Wat dit nummer van Ballustrada betreft: er vallen drie zaken op. Allereerst is daar het prozathema over neo-noir, een genre dat geen genre is en waarvan de literatuur in onze contreien tot dusver veel minder last heeft dan de cinema. In elk geval glimmen de straten er als vanouds van de regen, en blijft uw leesstoel bij de haard vertrouwd oncomfortabel. Verder de rubriek Laaglandse Poëzie. Gastheer is deze keer Bert Bevers, een Nederlandse dichter die in Antwerpen woont. Hij 'verzamelde' twintig Antwerpse dichters die allemaal, op één na, nieuwe gedichten aanleverden. Een verrassende bijdrage, te meer omdat er ook een bijdrage is van de Dichter des Vader lands: Ramsey Nasr. Als dat maar niet uitloopt op staatkundige hereniging. Tot slot is er een dubbele aflevering van de vertaalrubriek Taal Ver Taal. In één ervan brengt Johan Everaers een drietal beken de dichters uit het noorden van Frankrijk bijeen: Lucien Suel, Philippe Fumery en Ludovic Degroote. Johan Everaers (mail-artnaam Ever Arts) is bovendien ons nieuwe redactielid. Hij werkte al vele malen mee aan ons blad. Vanaf nu dus ook als direct betrokkene. Volgend jaar is er ons vijfentwintigjarig jubileum. Er zijn plannen voor tentoonstellingen, een jubileumuitgave en een Literaire Feestavond. Bovendien wil het Zeeuws Tijdschrift volop aandacht besteden aan het fenomeen Ballustrada. U hoort er nog van.

Ballustrada | 2010 | | pagina 3