zus. Die stonden daar te staan, zoals men dat terecht zegt. Meer dan staan deden ze niet. Tenzij je vatte dat ze hem... ja wat? Kies maar uit. Veel liefs was er zeker niet bij. De dokter is net weg, zei Willem. Een half uur, zei Fried. Gert heeft ons opge beld, maar we waren net te laat. Je gelooft me of je gelooft me niet, het blijft me gelijk, maar we zijn onmiddellijk naar haar gekomen. Je mag op je twee oren slapen, ze is vredig gestorven. Dat was het dan. Nee, Willem wist ook nog wat. Gert was bij haar gebleven tot haar laatste snik. Ach zo, Gert was bij haar. Ja, Gert was bij haar, Pieter. Die wilde hem niet Franky noemen. Pieter Meulders was hij voor die broer van haar. Niet meer dan dat. Punctueel? Nee, hij was graag gemeen. Dat was het. Nu moeten we toch voortmaken, zei Fried. Natuurlijk moest dat. Die twee namen hem hartsgrondig kwalijk dat hij wel meer vreemd ging. Dat doe je niet vonden ze. Dan mag je nog heiden zijn, dan doe je dat nog niet. Uit respect voor je vrouw. Ja, goed dan. Wat maakte het uit. Ieder zijn leven. Hoe was het in Tokyo? Dat wilde Willem weten. Ach ja, hoe was het in Tokyo. Het kon hem nu een zorg wezen! Dat was toen. Nu zat hij hier. Marilou wilde weer naar de bar. Ik ben kotsmisselijk, zei ze. Hij wist precies wat ze wilde. Ze wilde in de bar rondhangen met een Bellini. Gewoon om bar tender Octavio te zien shaken. Die Bellini moest je in Venetië drinken, dat weet toch iedere bargast. Fruitsap in een cham- pagnefluit en roeren tot de zoeterige poespas die gedegenereer de fijnproevers als een Hemingway jaren geleden in Harry's Bar deed waterogen. Enkele glaasjes op volstond voor Marilou. Dan wilde ze met iedere vent naar bed. Wat heb je in de grond aan een dergelijk avontuur. Je hebt ze pas als je favoriete escort girl of ze klikt je vast aan dat klungelig ding over haar beha. Authentiek oud-Mexicaans beweerde ze. Over haar bedprestatie viel niet te klagen. Dat niet. Maar die hele troep styling erbij. Fashion. Dat moest zo volgens haar. Zo niet bleef ze in bed tot het cruiseschip een van die Funhalten hield. Als ze toch bij de levenden aansloot, kwam ze om tien uur in de ochtend eindelijk afschuwelijk geeuwend aan de tafel om aan het topje van het ontbijteitje te prutsten. Franky doe jij het! Daar heb je ze dan voor. Broodjes bepotelen en weer het korfje in gooien. Gillen om een wesp bij de jam. Je moet het maar doormaken

Ballustrada | 2010 | | pagina 73