tegenzin in samen met haar koffie te drinken. Zo mocht ik aan horen hoe haar maandstonde verliep of dat zij naar de dokter wilde omdat er zich een vervelend pukkeltje 'wild vlees' op haar linker borst ontwikkelde, waarop zij vrijmoedig haar blouse naar beneden duwde terwijl ik juist een ferme hap nam van mijn cracker rosbief. Moest ik niet naar haar welzijn infor meren? Onze Candy was flink van slag. Had haar bejaarde moeder haar heup gebroken bij het plukken van de aardbeien? Het geluid van de stofzuiger en de energieke slagen die zij maakte over de badkamervloer stelden mij enigszins gerust. Werkvolk is nu eenmaal taai! "Rob, er is koffie!" Het liefst had ik niet geantwoord en was ik verder gegaan met het hakken aan een grafzerk voor een meis je van 12 jaar, in de vorm van haar geliefde knuffel Kikker. "Ik kom, Candy!" Zij schonk koffie in en ik legde twee saucijzenbroodjes in de magnetron. Candy stak een Marlboro op. Anders rookte ze imitatie Drum en op ons verzoek liefst buiten. Ik zette mij tegenover haar en keek haar moedig aan. Op de radio hoorde ik wijlen Bril met nasale stem Bob Dylan roemen. "Hoe is het met je?" Tranen vloeiden en woorden scheurden zich los van haar ge moed: vertel het alsjeblieft tegen niemand, Rob. Ik heb je wel eens ver teld dat mijn man zo jaloers is. Elke week hebben we schieting 'Staande wip' op de vereniging en daar heb ik een man ontmoet. Ik heb al een tijdje een relatie met hem. Vorige week heb ik hem gezegd te willen breken omdat ik mijn kinderen niet voor hem wil verlaten. Hij dreigde alles te vertellen tegen mijn man. Ik dacht dat hij blufte om me daar mee onder druk te zetten. Kom ik gisteravond thuis staat mijn man te koken in de keuken. Hij was opgebeld door mijn vriend en die schoft heeft alles verteld. Ik sta op straat Rob! De kinderen heeft hij naar zijn Moeder gebracht en vanmorgen zijn de sloten vervangen. Nu is mijn vraag aan jullie of ik hier niet voorlopig kan logeren. Ik zou niet weten waar anders heen te gaan. Dan poets ik gratis elke dag. Alsjeblieft Rob! Ik kan goed koken. Zeg maar wat je lekker vindt. Ik doe alles voor jullie, als ik maar een tijdje onder dak ben. Je vergeet de magnetron aan te zetten," en ze checkte haar mobiel. "Moet je lezen: Oma zegt dat je een sloerie bent mamma."

Ballustrada | 2011 | | pagina 26