van talloze toeristische bestemmingen, viel een keer van een paard en een andere keer van een kameel maar hield er niets aan over dan leuke foto's. Ze had haar eigen hond, helemaal voor zichzelf alleen, een labrador die weigerde pootjes te geven maar waar iedereen gek mee was en die alleen naar haar luister de, Dutske. Eigenlijk heette ze Mirabel Cornelia. Dutske was de koosnaam die haar vader er die koele juninacht in Lochem bij had ge schonken - ons Dutske, had hij haar aan de andere drie voor gesteld. Bij het aangeven had hij Mirabel Cornelia gedicteerd, maar overal waar er geen burgerlijke stand aan te pas kwam bleef het dat Dutske. In de brugklas won ze voor haar scholengemeenschap een gouden medaille met turnen en was de oogappel van haar gymnastiekleraar - een strenge man met snor die haar toch altijd behendig zacht wist op te vangen na ringen, rekstok en paardesprong. Ze bofte met zo'n docent. Twee jaar later, met gemak voorbereidend wetenschappelijk onderwijs, helaas nog te jong voor scooter laat staan mini-cooper, wist de docent natuurwetenschappen haar eindeloos mateloos te boeien, een man met een vredige pijp, de rust zelve. Van hem kreeg ze op het overgangsrapport een 10! Tien? Tien! Hij maakte haar wijs in flora en fauna, wist alles van bloedsomloop, ademhaling, feromonen, en de eindeloze, mateloos redeloze rijkdom aan voortplantingsfenomenen in met name fauna. De door hem aangekweekte bewondering en verwondering betreffende natuur zou haar niet meer verlaten. In goed overleg met ouders werd besloten om na het diploma de biologie dieper te bestu deren aan een universiteit in Amsterdam. Willem-Peter, haar oudste broer, was inmiddels advocaat en op de televisie en wist alles van verdovende middelen zonder dat zijn familie dat wist, maar nog niet getrouwd. Constantijn, de tweede, had zich met hulp van een oom laten inkopen door een Zwitsers architectenbureau van wereldfaam en liet zijn neus in Lochem alleen nog in de laatste week van het jaar zien, om het andere jaar. Hij had een nieuwe vriend, gevlucht uit Servië maar gelukkig van de goede kant. Reina zocht nog, was actief in het milieu maar niet veganistisch en goed op basgitaar in een postpunkband die ook al op de televisie was geweest. Moeder had veel migraine en haar eierstokken verloren maar

Ballustrada | 2011 | | pagina 31