voorleggen aan de collega's in het maritiem op Texel. Puur pro forma. Beleefd vroeg hij naar haar doopnamen. Prachtig, zei hij. Dan dopen we het de Mirabel Cornelia, als je dat tenmin ste goed vindt. Natuurlijk vond ze het goed - zelfs in haar stoutste dromen had ze het niet zo stout gedroomd. Ze nam in de wolken afscheid, vertelde die avond bij pizza de namiddag aan Evert, die hele andere dingen aan zijn hoofd had, en hoop te die nacht op het kussen nog steeds in de wolken dat het voor de volksmond, mocht die er ooit komen, het dutske zou wor den Jaaao, das een fraai schelpie, wij hier noemen dat 'n dutske maar veel zie je ze nie as ge gluk hep hooguut eene werf bij leven, en as ge dabij nog jonglui ben blooftet ge een leven van seksoeële gelukzaligheden, maar zeit ge oud dan ist minder, dan blooftet asmaar ouder en ouder, das weeklaag en jeremieten 'n dutske Vier dagen nadien kwam de bondige brief van Sillevis: Ja, ze was de eerste en het werd definitief de Mirabel Cornelia. Ze kon aan haar scriptie beginnen, afstuderen en het echte leven opvatten, carrière en kinderen. Ze had het vertrouwen dat de volksmond vanzelf zou volgen, want van het één komt het ander. Ben jij naar dat schelpje genoemd? Nee, andersom. Het huwelijksfeest had de prijskaart van een nieuwe Ford, maar Evert wist wat hij deed - netwerken. Het huis was belast met een hypotheek zo hoog als de toren van Babel, maar Evert weet wat hij doet - socialiseren. De auto's slokten een lieve duit maar Evert en Dutske begrepen instinctief dat wat moet dat moet: afstanden overbruggen. En geheel in lijn met de ver wachting vingen ze juist dat jaar een enorme erfenis van de zelf kinderloos gebleven tante Mirabel, de schat. Nog geen drie jaar later hadden ze ook het koningspaar: een jongen en daarna een meisje, allebei kerngezond. Wat nu? Bestaan er mensen met wie het altijd maar nog beter gaat? Gaap. Gedoe met dutskes. Goed. De doos van Pandora: Storm. Schuimvlagen. Geen vogel in de lucht. Verveling. Depressie. Overspel. Recessie. Schuld. Ziekte. Nog een ziekte. Ongeluk. Dood. Scheiding. Afscheid. Knagen. Knagen. Knagen. Tunnelvisie. Rotte darmen, rotte kiezen. Alles vervloten. En

Ballustrada | 2011 | | pagina 34