VOORWOORD <3 O» O) Dit is voor de redactie van Ballustrada een bijzonder jaar. We vieren ons 25-jarig jubileum. Het Zeeuws Museum reageerde O onmiddellijk enthousiast door het abonnement op te zeggen. Die negentien eurootjes konden er echt niet meer af. Met zulke vrienden heb je geen vijanden nodig. Gelukkig is dit niet meer dan een incident en groeit ons abonneebestand nog steeds. Er zijn dit jaar drie tentoonstellingen gewijd aan het jubileum van Ballustrada. Een in Zierikzee (Galerie Galerij) en een in de Drvkkery (Haaks Op-mailart), en een algemene in de Zeeuwse Bibliotheek. Zeeuws Tijdschrift geeft een katern uit over de ge schiedenis van Ballustrada. En op vrijdagmiddag 18 november is er een feestelijke bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek. Tijdens die viering bent u als lezer natuurlijk van harte wel kom. Een uitnodiging volgt t.z.t. Ook na vijfentwintig jaar blijven wij enthousiast. Bekijkt u dit nummer maar eens. Wat allereerst opvalt is de schitterende IJslandse poëzie van Asta Ólafsdóttir die door Rod Summers is vertaald en voorzien van een inleiding. In Laaglandse Poëzie treft u deze keer een stal vol autoniemen van Kees Engelhart aan. De inleiding pleit indringend voor ver halende dichtkunst. PM Ook op prozagebied is er weer van alles te beleven, met bij dragen van Kees Klok over dichter Wim de Vries, Peter van Druenen over gemotoriseerde erotiek, Toxopeus over de lite raire slangenkuil, Schultz over de verrukkingen der malacologie - en meer. Natuurlijk: er is meer.

Ballustrada | 2011 | | pagina 7