Kees Klok (Dordrecht 1951) is dich ter, vertaler en historicus. Werkt(e) mee aan talloze tijdschriften, bloemlezingen en literaire initiatie ven. Recente boekpublicaties: En vooral: de gordijnen dicht. Kroniek, uitg. Liverse 2008, Het is al laat. Gedichten, uitg. Liverse 2008, IJzeren logica. Verhalen, uitg. Liverse, 2009, Idioten ontloop je nergens, uitg. Liverse, 2010. JanJ.B. Kuipers (Zaamslag 1953) was stadsdichter van Middelburg 2005/ 2006. Publiceerde ca. 50 boeken en honderden bijdragen: geschiedenis, archeologie, letteren, SF, thrillers, jeugdliteratuur. Prijzen (non-)fictie. Essays, verhalen en poëzie o.a. in Hollands Maandblad, Optima, Spiegel Historiael, De Tweede Ronde, Kortver haal, vertalingen in bloemlezingen als An der Grenze. Redacteur van o.m. Ballustrada. Actief als recen sent, co-auteur van geschiedenisme thoden. Recente titels: Hannelore (met G.P. Kuipers, 2010), 'Ik ben een stenenbikker' (2010). Te verschijnen: De Put (Siebe-Edensthriller; Liverse). Zie ook www.janjbkuipers.nl Ruben van Luijk is schrijver, foto graaf, satanisme-onderzoeker en wanna-be boer. Onlangs verscheen bij Uitgeverij Nadorst zijn debuutro man Groen. Asta Ólafsdóttir Zie de inleiding van 'Taal Ver Taal' in dit nummer. Ester Naomi Perquin (Utrecht 1980) groeide op in Zierikzee en woont tegenwoordig in Rotterdam. Ze de buteerde in het voorjaar van 2007 met de bundel Servetten halfstok en een jaar later verscheen haar tweede bundel Namens de ander. Ze ontving verschillende literaire prijzen, waar onder in 2010 voor haar oeuvre de Anna Blaman prijs. Perquin heeft ervaring als cipier, is stadsdichter van Rotterdam en redacteur van Tirade. Thom Schrijer publiceerde poëzie in Nederlandse en Vlaamse literaire tijdschriften, verzamelbundels en op het internet. Won prijzen als de VU-podium Poëzieprijs 2000 en de Parmeno Poëzieprijs. In 2000 ver scheen zijn door Saskia Eggink geïl lustreerde/vormgegeven bundel Lege Schommels, najaar 2001 Uitvergroot. Met beeldhouwer Joop van Nugte- ren maakte hij het boek Beeldspraak. In 2009 verscheen Langs binnen paden. Organiseert poëzie-evenemen- ten en gaf poëzieworkshops. Rod Summers (Verwood Dorset 1943) diende ruim tien jaar de Royal Air Force en doorliep daarna de Jan van Eyck Academie. Summers is een veelzijdig kunstenaar, die woont en werkt in Maastricht: mailartist, ge luidskunstenaar, auteur, performer, fotograaf enz. Verblijft vrijwel jaar lijks enige tijd in IJsland. Dick O. Schultz werd krap voor de watersnood in Rotterdam geboren, en die stad bleef veertig jaar lang uitvalsbasis. Thans woont hij op een dorp, ook aan een rivier, om te moeten schrijven. Publiceerde meermalen in Ballustrada. In 2009 verscheen zijn bundel bioscoopver- halen Zakcinema. John Toxopeus was voorheen vak bondsman, schrijft in zijn tweede leven proza. Groot bewonderaar van Carver en Cheever. Won in 2006 de literaire prijs van de provin cie Gelderland. André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands

Ballustrada | 2011 | | pagina 86