Maandblad, Biografisch Bulletin, De Poëziekrant en Zeeuws Tijdschrift. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver driet (Wagner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse). Hij publiceer de eveneens in vele verzamelbun dels, o.a. Een leeuw is ook eigenlijk iemand (2006) en In een Blauwgerui- te Kiel - poëzie over De Ruyter (2007). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde vier Friestalige dichtbundels, waar van er drie in het Nederlands wer den vertaald. In 2006 verscheen bij BnM uitgevers Darwinistische wee moed, in 2007 bij dezelfde uitgever Brieven aan mijn kind. In 2009 kwam bij uitgeverij De Contrabas uit De zon, het smalle bed, mijn lichaam. Dit najaar verschijnt zijn eerste oor spronkelijk Nederlandstalige bun del. Naar aanleiding van Darwinisti sche weemoed schreef Piet Gerbrandy in de Volkskrant: 'Veenbaas is een belangrijk dichter.' Jan Verschoore (1954) is parttime beeldend kunstenaar ('kunst na ar beid') en maakt al ruim 20 jaar klein-grafiek. Gedurende zijn mail- art periode werden zijn 'artistamps' (kunstenaarspostzegels) voor diver se publicaties gebruikt. Zijn 'zegel- blokken-project' werd o.a. tentoon gesteld in Het Museum van het Boek (Meermanno Westreenianum te Den Haag). Tegenwoordig maakt hij voornamelijk prenten d.m.v. de linosnede (hoogdruktechniek) op een wat groter formaat dan zijn 'artistamps'. Medewerker Laaglandse Poëzie, aflevering 12: 'Verhalende poëzie' Kees Engelhart (1957) publiceerde twee jaar nadien verscheen bij Uit- poëzie in vele tijdschriften. In 2006 geefhuis Bach MacLennan de debuteerde hij met de bundel bundel Niet voor kinderen. Wereldsuccessen (Contrabasreeks),

Ballustrada | 2011 | | pagina 87